veiling / 24 april 2012 / 390-449 Varia II
[433] [434] [435] [436] [437]
kavel: 435 verkocht € 1000,00

[Peepshow] Collectie van 9 gegraveerde en handgekleurde theatertjes

ca. 1750, allen 7,5x9 cm., bestaande uit 4 (2x), 5 (3x), en 6 (4x) lagen, inclusief op maat gemaakte doos uit de tijd (36x12x11,5 cm.) met glazen lens en deksel.
Enkele prentjes zijn gesigneerd Martin Engelbrecht (1684-1756). De voorstellingen zijn: landelijke scene (2x), eetzaal, jachtgezicht, bootjes in een gracht, havengezicht, handwerkende dames, oogst scene en een belegering. Bij 3 theatertjes ontbreekt de achtergrond. De meeste theatertjes zijn licht gebruind, maar over het algemeen is de staat zeer goed. Prachtige uitgebreide collectie.
  Highslide JS   Highslide JS