veiling / 24 april 2012 / 390-449 Varia II
[436] [437] [438] [439] [440]
kavel: 438 verkocht € 100.00

[Peepshow] Parkscene

Handgekleurde gelithografeerde "harmonika-kijkdoos", vroeg 19de eeuw, bestaande uit een achtergrond en 4 lagen, 12,5x16 cm., kart. omslag met gelithogr. plaat op voorzijde.
De afbeelding op de voorkant is een koets, stampvol met mensen en de tekst op de zijkant van de koets "Omnibus dienst van L. van Vliet [onleesbaar] naar Scheveningen en het Badhuis". De vlag op de koets kan opzij gevouwen worden en dient als kijkgat voor de kijkdoos. De kijkdoos bestaat uit spelende kinderen, koetsen, flanerende mensen en een (ons onbekend) gebouw/ paleis in een beplantte omgeving. Goede staat.