veiling / 24 april 2012 / 100-124 Amsterdam
[107] [108] [109] [110] [111]
kavel: 109 verkocht € 280,00

Naam-lyst van alle persoonen, die binnen Amsterdam Sederd het Jaar 1693 tot 1766. Door Scherprechters Handen zyn ter Dood gebragt (...)

Amersfoort, M. Langenwagen, 1766, 52 pag., pap. omslag uit de tijd (bindgaren zijn los geraakt). En: Jacobus Koning. Geschiedkundige aantekeningen, betrekkelijk de lijfstraffelijke regtsoefening te Amsterdam; voornamelijk in de zestiende eeuw. Amst., J. van der Hey en Zoon, 1828, XVI, 204 p., gegrav. titelpag., kart. omslag uit de tijd (rug beschadigd).
Zeer politiek incorrect kavel. Met name het eerste werk staat vol met onthoofdingen, wurgingen en martelingen, alle betrokkenen met naam en toenaam genoemd. Zeldzaam.