1-49 Kinderboeken

veiling / 24 april 2012
[1 - 10] [11 - 20] [21 - 30] [31 - 38]
kavel: 31
Walter Crane
-Queen Summer or The Journey of the Lily & the Rose. Cassel & Co London, Paris & Melbourne [1891]. 40, 8 p. Goed exemplaar.-

verkocht € 50,00
kavel: 32
[Beweegbaar boek] Nijgh's Nieuw Beweegbaar Prentenboek
-Rotterdam. H. Nijgh, uitgever, Steendruk v. H.L. van Hoogstraten, te 's Gravenhage, 1861. 4to met linn. rug. Zes over elkaar schuifbare platen in telkens 4 stroken. Plaat 2 funcioneert, plaat 1,3, 4 en 5 zijn los, maar compleet. Van plaat zes missen twee van vier schuifstrookjes. 1 Met de ganzendief; En een lange neus. 2 Een mand vol worst; En wat er uit kwam. 3 Het wonder-ei; En wat er in zat 4 De Perendief; Gevangen 5 Varkens-pastei; Smakelijk Eten! 6 Een mooi Kooltje; En een leelijk gezigt.-

verkocht € 160,00
kavel: 33
Liedjes uit Artis
-Teekeningen en versjes van Rie Cramer, van Goor zonen den Haag, 24 p. + de Wondere Avonturen van Arretje Nof, Johan Fabricius, Calvé, Delft 1928. Set van 5 deeltjes in orig. map - en 19 andere kinder- en tekenboekjes, alle tussen 1910-50. -

verkocht € 120,00
kavel: 34
Pinkeltje en de Strooppot
-Willem Backer (1912-). Compleet verhaal in 10 gouaches, gemaakt voor een toverlantaarnfilmpje uit ca. 1960. Per Pagina 35x50 cm. -
€ 450 - € 750
kavel: 35
Pinkeltje en de Lijmpot
-Henk Backer (1912-), 3 gouaches voor een toverlantaarnfilm uit ca. 1960. 1 Een jongentje staat op een speelgoedolifant die breekt, 2 het jongentje moet huilen, 3 Pinkeltje heeft de olifant gelijmd met hulp van muizen. 28,5x42 cm per plaat.-
€ 125 - € 200
kavel: 36
De verrezen Gulliver
-Behelzende de zonderlinge Reizen en Avonturen van den Baron van Munchhausen. Met (8) platen. Amsterdam, Schalekamp en van de Grampel, 1827. 184 p. + Vertellingen van Moeder de Gans met XIII Platen. Elfde druk G. Roos, Amsterdam, 1841. (4),123 p. Gerest. met twee verstevigende perk. bandjes in rug - en Geschiedenis van Koenraad Waaghal, ter aanbeveling van Voorzigtigheid en Bedachtzaamheid met zes gekleurde platen, Amsterdam, G. Portielje, ca. 1825. 92, 96 p. Met papiertje verstevigd aan rug, kaftje sleets. -
€ 125 - € 250
kavel: 37
De Plaaggeest
-Amst., J. Vlieger, ca. 1900, 5 bladen (eenzijdig bedrukt), gelithogr. illustraties en orig. omslag, 4to.-

verkocht € 100,00
kavel: 38
Ella Riemersma (1903-1990)
-Collectie originele platen in Oost-Indische inkt voor kinderboeken, alle gepubliceerd, ca 1920-1930. In boeken als "Plezier voor twee", Versjes leren en Prentjes kijken", "Het muizenboek" en "Wat klein Hansje droomde". In verschillende afmetingen, van 7x8 cm. t/m 15x17 cm. -

verkocht € 150,00