veiling / 13 november 2012 / 250-399 Oude Boeken
[306] [307] [308] [309] [310]
kavel: 308 verkocht € 3100,00

[Cartografie] Atlas Friesland

Uitbeelding der Heerlijkheit Friesland zoo in 't algemeen, als in haare XXX Bijzondere Grietenijen door Dr. Bern. Schotanus a Sterringa ... tevens d'afteekeningvan Oud Friesland in VII verscheidene Landkaarten door ... Menso Alting... Uitgegeeven door Francois Halma [Leeuwarden] 1718.
Groot folio, goudgestempeld. De kaarten in contemporaine kleuring. Geïllustreerd gekleurd frontispice met verschillende allegorieën, 3 geïll. gekleurde wapen-gravures, de volledig gekleurde overzichtskaart van Friesland, 30 kaarten van de Grietenijen in prachtig coloriet en zorgvuldige kleuring van de cartouches en 7 historische kaarten van Friesland, ook gekleurd. Compleet met 38 kaarten. De band met slijtage en beschadigingen. Sommige kaarten hebben meerdere vouwen, kaart 27 is los. Het alfabetisch register, op binnenzijde voorplat is uit een latere editie.