veiling / 13 november 2012 / 1000-1168 Strips
[1016] [1017] [1018] [1019] [1020]
kavel: 1018 € 200 - € 400

Marten Toonder - Joris Goedbloed Masker

Smeets offset. From lithography to photo-offset. Smeets Weerd, 1830-1955. Godfried Bomans. Gebonden uitgave met stofomslag ontworpen door Dick Elffers. Jubileumuitgave met hierin diverse reclamebijlages. Een van die bijlages is een pagina met hierop geplakt het masker van Joris Goedbloed uit de serie Maskers die Toonder in de jaren '50 uitbracht. De ondertekst vertelt over "het toegiftartikel: de kleine prikkel, die soms nodig is voor de huisvrouw om de doorslag te geven (..)". Andere bijlages zijn o.a. een standaard voor Blue Gillette Blades, reclame voor de Oldsmobile en het Philips Television affiche gemaakt door Cassandre.
*zeldzaam.