100-157 Amsterdam

Collectie Jan Wienema

veiling / 13 november 2012
[100 - 109] [110 - 119] [120 - 129] [130 - 139] [140 - 150] [151 - 157]
kavel: 120
Facsimile - Amsterdam - Succincta enarratio miraculorum quae gloriose operatus est
-dominus per venerabile sacramentum in sacello sacri loci in Amsterdam ... Het origineel werd uitgegeven te Amsterdam door W. Jacobi, n.d. [ca. 1555]. Dit facsimile werd uitgegeven ter gelegenheid van het 27e Internationaal Eucharistisch congres dat werd gehouden in Amsterdam in 1924, in 100 exemplaren met een perkamenten bandje en het wapen van Amsterdam met goudopdruk op de voorzijde. [28] pp. + Altaergeheimenissen door J.V.V. te Keulen [=Joost van den Vondel te Amsterdam] In de Nieuwe drukckerye, 1718. Dit facsimile werd uitgegeven ter gelegenheid van het 27e Internationaal Eucharistisch congres dat werd gehouden in Amsterdam in 1924, in 100 exemplaren met een perkamenten bandje en het wapen van Amsterdam in goudkleur op de voorzijde. [28] pp. Toegevoegd: Altaergeheimenissen door J.V.V. te Keulen [=Joost van den Vondel te Amsterdam] In de Nieuwe drukckerye, 1718.-
€ 50 - € 100
kavel: 121
Handschrift - Amsterdam - Analysis van Amsterdam door Jan Wagenaar
-Handschrift, 18e eeuws, van de inhoudsopgave van Wagenaars Amsterdam in 38 p. incl. enkele tekeningen in de tekst. 4to. half-linnen, gekartonneerd, later ingebonden.-

verkocht € 110,00
kavel: 122
Physiologie van de Kalverstraat, Door Een Humorist
-Amst., S. Spree, 1844. (2), 168 p. Met houtgravures in de tekst in eenvoudige pap. omslag. -

verkocht € 120,00
kavel: 123
Historie van den Amsterdamschen Schouwburg
-Mijndert de Boer. Amst., G. Warnars en P. den Hengst, 1772-1775. 2 delen, frontisp., 2 gegrav. vignetten, 10 vouwplaten, bijna unif. halfleder uit de tijd, 4to. -

verkocht € 270,00
kavel: 124
Pierre Fouquet - Nieuwe atlas van de voornaamste gebouwen en gezigten der stad Amsterdam, met derzelver beknopte beschryvingen
-Amst., D.J. Changuion en P. den Hengst, 1783. 2 delen, teksdeel: 73 beschijvingen op (128) p. Plaatdeel: titelpag. in rood en zwart, (5) bladen, gegrav. plattegrond van Amsterdam, 100 platen o.a. door Paul van Liender en Simon Fokke naar Jan De Beijer en door Caspar Jacobsz. naar J. de Vlaaming, halflederen band uit de tijd, folio/ groot oblong folio. -

verkocht € 3200,00
kavel: 125
't Verheugd Amsterdam ter gelegenheid van het plegtig bezoek hunner doorlugtige en koningklyke hoogheden Willem, prinse van Oranje
-(...) en zyne gemaalinne Frederica Sophia Wilhelmina prinsesse van Pruissen. Jan Wagenaar. Amst., Yntema en Tieboel, 1768 [=1772]. (2), 6, 74 p. Gegrav. titelpag. [met adres van J. Smit], 14 dubbelpag. platen door S. Fokke en R. Vinkeles, blindgestempeld perkament uit de tijd, folio. -

verkocht € 400,00
kavel: 126
Gedenkboek van Amsteldam; inhoudende, Onpartydige aantekeningen van het voorgevallene binnen die stad beginnende bij het gebeurde met de
-steden Hattem en Elburg, tot op de groote omwenteling van zaaken, door het inrukken der Pruissische troepen. [L. van Ollefen]. Amst. etc., J.B. Elwe etc., 1788. (2), 208 p. Gegrav. titelpag., 1 plaat. In 19de eeuws halfmarokijn. -

verkocht € 60,00
kavel: 127
De Diergaarde en het Museum van het genootschap Natura Artis Magistra, te Amsterdam
-H. Schlegel. Amst., M. Westerman & Zoon, 1842. VI, (2), 209 p. Gelithogr. titelpag., 25 platen van dieren, halfmarokijn uit de tijd, 4vo.-

verkocht € 120,00
kavel: 128
Lot Amsterdam - Ter Gouw. 6 deeltjes waarvan 5 in prive banden.
--Amsterdam, 2e druk. Gebr. Kraay, 1859. -De Kalverstraat, 1e druk. W.H Zeelt, 1866 -Gijsbrecht van Amstel en de opkomst van Amsterdam, 1e druk. C.L. Brinkman, 1861. -De eerste april, nwe uitg. C.L. Brinkman, 1864, gebrocheerd in origineel geillustreerde omslag. -Amsterdamsche kleinigheden, 1e druk, C.L. Brinkman, 1864. -Eene wandeling in Amsterdam,..., 2e druk, C.L. Brinkman, 1865.-

verkocht € 150,00
kavel: 129
Lot Amsterdam - o.a. Ter Gouw en Oostveen. totaal 3 in prive-bandjes
-Verzamelband, J. Ter Gouw, eene wandeling in Amsterdam, Amsterdam, Amsterdamsche kleinigheden, Amstelodamia, tussen 1859 en 1866, in prive-bandje met behoud van de orginele omslag. -Amsterdam en de Amsterdammers, door een Amsterdammer, Deventer, A.J. van den Sigtenhorst, 1875. -Een oproer te Amsterdam en Riego de Berenjager door W.F. Oostveen, 3e druk, Purmerend, (z.j) J. Muusses, met 1 extra kleurenlitho. -
€ 60 - € 120