100-157 Amsterdam

Collectie Jan Wienema

veiling / 13 november 2012
[100 - 109] [110 - 119] [120 - 129] [130 - 139] [140 - 150] [151 - 157]
kavel: 130
Monument voor Amsterdam in drie zangen
-Amstels driedaags Treur-Toneel. 29, 30 en 31 Mey 1787, te Amsterdam, in de geplunderde Boekwinkels. 8vo., gebrocheerd, geillustreerd frontispice in kopergravure, VIII, 160, (30) p. met 2 gravures, o.a. Kattenburg door Burgers beschooten, den 30 mey 1787, in zeer goede staat. + J.V. Vondels Gysbrecht van Aemstel; Treurspel. Gelyk het op den Amsterdamschem Schouwburg vertoond word. Amsterdam, Helders en Mars, in de Nes, 1792. Met papier-omslag, geill drukkersmerk en veilingres. op binnenzijde omslag.-
€ 70 - € 100
kavel: 131
A. Heinsius - Schetsen uit de geschiedenis van Amsterdam
-A. Heinsius. Amsterdam, Schalekamp, Van De Grampel & Bakker, 1877. 8vo., linnen bandje met goudopdruk, IV, 180 p. compleet met 4 kleurenlithos. + De Amsterdamsche Kermis,(...). A. Fokke, Simonsz. 8vo., half-linnen bandje, X, 106 p. compleet met (4) caricatuurplaaten door D. Veelwaard. -
€ 70 - € 120
kavel: 132
Jan Wagenaar - Verhandeling over de drie schutterijen en de wakende burgerije der stad Amsteldam
-Extract: [uit Scheltema Oud & Nieuw 1844], p. 41-118. 8vo, half-linnen, samen met: Gedichten ... van het Mirakel van Amsterdam (brochure) door C. Broere en P. van der Ploeg. Amsterdam, J.H. Laarman, 1845 en: De ijzeren kapel ... door P. Scheltema, J.D. Sijbrandi, Amsterdam,1845 en: een kaart van Amsterdam en omgeving (kleurenlitho) in 16 segmenten; het blad is verkend in 1876 en bijgewerkt volgens de gegevens der Militaire Verkenningen van 1888 en 1892 en herzien in 1893.-

verkocht € 70,00
kavel: 133
Amsterdam in 55 afbeeldingen
-Haarlem, 1883.+ Gids voor bezoekers van Amsterdam en omstreken, A.W.Kroon, Seyffardt's boekhandel, ca. 1850. Met kaartje en ill. + Beknopte beschrijving der stad Amsterdam, M. Westerman en Zoon, Amsterdam, 1843. + De blijde inkomsten van vorstelijke personen in Amsterdam, R.W.P De Vries. Amsterdam, Ten Brink en De Vries, 1879. + Geillustreerde Feestgids, Amsterdam, april 1887 met illustraties van H.P. Berlage, Gerard Muller en L.W.R. Wenckebach. -

verkocht € 100,00
kavel: 134
Amsterdam tijdens de hongerwinter. Voorwoord Max Nord
-Amst., Contact/ De Bezige Bij, (1946). 7 tekstp., foto's van o.a. Cas Oorthuys en Emmy Andriesse, orig. halflinnen met stofomslag, folio. -
€ 150 - € 300
kavel: 135
Foto-album Kiosken Amsterdam
-Ca. 1932. Oblong album met 27 originele foto's van kiosken in de binnenstad. -

verkocht € 650,00
kavel: 136
Wenkebach's Amsterdam
-104 facsimiles van pentekeningen. Toelichtingen bijeengezocht door H. Rowaan. Amsterdam, 1970. Met 1 ets (gedr. van de orig. plaat door Th. Beerendonk). Losse vellen in juten cassette. Goed exemplaar. + Vier eeuwen Herengracht. Geveltekeningen van alle huizen aan de gracht, twee historische overzichten en de beschrijving van elk pand met zijn eigenaars en bewoners. Amsterdam, Stadsdrukkerij, 1976. 717, (2) p. In kalfsleren gebonden ex. in cassette. + 1 andere. -

verkocht € 125,00
kavel: 137
Sculpturen im Koeniglichen Palais zu Amsterdam
-Artus Quellinus. Berlin, Verlag v. Ernst Wasmuth, 1892. Folio, losbladig. Linnen rug, touwgebonden. Enkele gebruikssporen, rug aan boven- en onderz. ingesch., vlekjes op voorplat. + Humoresken op Vondel's Gijsbrecht van Aemstel door J. Linse. Leiden, (1877). Lith. titelbl. en 20 litho's. Oblong kl. folio. Voorplat vlekkig, sleets aan randen, nw. linn. rug. -
€ 70 - € 120
kavel: 138
Gedenk-boek van den Historisch Allegorischen Optocht Amsterdam 30 mei 1910
-Photo-druk en uitgave Emrik & Binger, Haarlem. Folio. Touwgebonden. Ontwerp voorplat Th. Molkenboer. Uitgave t.g.v. het bezoek van de koninklijke familie van Amsterdam. Haarlem, 1910. Met 53 losse platen op geschept papier. -
€ 70 - € 120
kavel: 139
Handvesten, Privilegien,Octroyen,Costumen en Willekeuren der stad Amstelredam
-Door last van de Ed. Groot-achtbare Heeren Burgemeesteren .... Versien met twee noodige Registers ... met Privilegie. T'Amstelredam, gedruckt by Otto Barentsz Smient en Jodocus Smient, 1662. -

verkocht € 110,00