554-659 Varia

veiling / 13 november 2012
kavel: 584
[Suriname] Slavenbrieven
-Twee gegraveerde en handgeschreven slavenbrieven, 14x27,5 cm. en 14x27 cm., aan beide zijden beschreven en gesigneerd, beiden uit 1863. De slavenbrieven vertegenwoordigen een waarde van Fl.23.700 en Fl.27.900. Beiden gesigneerd door Van Lansberge. -

verkocht € 110,00
kavel: 585
[Peepshow] Theaters met handgekleurde taferelen
-(Ca. 1800) Met elk 6 platen, 16x21 cm., in bijgemaakte kijkdozen 60x19x22 cm., beplakt met 19e eeuws behang. Scene 1: Rariteitenkabinet. Plaat 2 is een kopie. Scene 2: Dansende figuren in tuin. Plaat 1,3,5 zijn kopieën. -

verkocht € 100,00
kavel: 586
[Peepshow] Theater met handgekleurde platen
-Ca. 1800, met 6 platen 16x21 cm. Allen origineel, in bijgemaakte kijkdoos 60x19x22 cm, beplakt met 19e eeuws behang. Scene: Gezelschap in rijkversierde eetzaal. Zeer fraai exemplaar.-

verkocht € 360,00
kavel: 587
Java
-and other islands of The Indian Archipelago. Ca. 1900. Oblong touwgebonden, met 21 p. waarop tipped-in fotoplaten van bijv. The bay of Manokwari (Nieuw-Guinea), Dancing natives of Larat en the Eruption of the Papandajan. Opgeplakte plaat aan voorzijde.-

verkocht € 100,00
kavel: 588
[Baedeker]
-Egypt and The Sudan. Handbook for travellers by Karl Baedeker. with 106 maps and plans, and 56 woodcuts. Eighth revised ed. Leipzig, 1929 + Norway and Sweden, ninth ed. 1909 + The dominion of Canada with Newfoundland and an excursion to Alaska. Third revised and augmented ed. 1907 (uitvouwbare kaart naast titelp. aan achterzijde met sellotape gerest.) + London and its Environs, eigteenth ed. 1923 + Great Britain, 9th. rev. ed., 1937 (scheurtje in kaart naast titelp.)-

verkocht € 100,00
kavel: 589
[Transport] Edmond Cattier - Cortege Historique des Moyens de Transport. 1835 - 1885.
--Cinquantenaire des Chemins de Fer Belges. Dessins et Aquarelles de A. Heins. Bruxelles, Librarie Univ. de Vve J. Rozez. 1886.-

verkocht € 50,00
kavel: 590
Pfeiffer Fr.J. Jr. - Tooneel Decoratief
--voorgesteld in op steen geteekende platen ... benevens zijn portret mitsgaders toepasselijke dichterlijke bijschriften van Mr. J. van Gennip en eene levensschets vervaardigd door G. van Ernst Koning, Amsterdam bij C. Weddepohl, 1845.-
€ 150 - € 300
kavel: 591
Souvenir d'Amitie
-Multomap inhoudende een foudraal, oblong, 12mo., met goudopdruk en 14 vrienschapsbrieven uit 1826 t/m 1836, allen geillustreerd met tekeningen, bloemmotieven op zijde enz. Een bijzondere en charmante collectie.-

verkocht € 100,00
kavel: 592
[Muziek] Christus am Oelberge, Oratorium von L. v. Beethoven
--Klavierauszug 85s Werk, Neue Ausgabe Bei Breitkopf und Haertel in Leipzig. ca. 1880. Oblong, 4to, maroccijn met goudopdruk, 52 p., tekst en notenschrift, samengevoegd met Die Schoepfung, Oratorium von J. Haydn, Clavierauszug von Ferd. Ries Bei N. Simrock in Bonn, Prijsband voor Mej. S. Enthoven, incl. los bijliggende handgeschreven huldebrief met autogram. Oblong 4to., marokijn met goudopdruk, 1852.-

verkocht € 30,00
kavel: 593
Vriendschapsbrieven 1843 - 1853
-Foudraal, 12mo., van gemarmerd, gekartonneerd papier, inhoudende 14 vrienschapsbrieven, alle geillustreerd met bloemmotieven, tekeningen en borduursels in kleur. Charmante collectie.-
€ 80 - € 150