554-659 Varia

veiling / 13 november 2012
kavel: 604
Kunst en Geld
-J. Dietvorst en P. Mertens. 1984. Bevat 10 ingebonden bankbiljetten van f.10.- (gedr. in 1968). Nr. 9 van 12 ex. In linnen band op perkament en olifantpapier. Los in het boek zit een biljet van einhundertmillioenen mark uit 1923. -

verkocht € 60,00
kavel: 605
Prentenboeken - Dulac, Rackham e.a.
-Godenschemering, Het Rijngoud en De Walkure. Richard Wagner. Metrische bewerking door Willem Kloos. Platen van Arthur Rackham. Amsterdam, Van Holkema & Warendorf, 1911-1912. Ca. 90 p. per dl. Alle dl. (versch.) genummerd. Gedecoreerde lederen banden. + Een midzomernachtdroom. W. Shakespeare. Vertaald door L.A.J. Burgersdijk. Platen van Arthur Rackham. Amsterdam, Van Holkema & Warendorf, ca. 1900-1910. No. 34 van 325 ex. + De Storm. W. Shakespeare, met platen van Edmund Dulac. Amsterdam, Van Holkema & Warendorf. No. 265 van 325 ex. + Franz Schubert. Lou van Strien. Met aquarellen van Anton Pieck. Amsterdam, Joost v.d. Vondel, (1939). + De koopman van Venetië. W. Shakespeare. Platen van James. D. Linton. Amsterdam, Van Holkema en Warendorf 1910. No 5 van 325 ex. -

verkocht € 380,00
kavel: 606
[St. Eustatius] Slavenbrieven
-Twee slavenbrieven, aan beide zijden bedrukt, beschreven, gesigneerd en bestempeld, 14x27 cm., 1863. De slavenbrieven vertegenwoordigen een waarde van Fl.300 en Fl.400. -

verkocht € 150,00
kavel: 607
[Indonesië] Oudheden van Bali
-W.F. Stutterheim, Kirtya Liefrinck-van der Tuuk, Singaradja, Bali 1929-30. Deel I het oude Rijk van Pedjeng. Tekstdeel, 216 p. + Platendeel met 128 figuren. Gebrocheerd. Goede set.-

verkocht € 80,00
kavel: 608
Francois 1er Le Roi Chevalier
-Georges G-Toudouze. Albert Robida. Collection D'Albums Historiques. Paris, Boivin & Cie, 1909. folio, (6), II, 80 p. met 38 paginagrote kleurengravures waarvan enkele dubbelp. Mooi exemplaar.-

verkocht € 90,00
kavel: 609
Sindbad de Zeeman
-Elsevier, Amsterdam, 1913. Met 12 prenten in kleuren en tekstversieringen naar tekeningen van Anton van der Valk. Blauw linnen band, 88 p., nr. 325 van 375 ex., 4to. -
€ 50 - € 90
kavel: 610
Politieke spotprenten - Johan Braakensiek
-299 bijvoegsels van 'De Amsterdammer, weekblad van Nederland' uit de periode 1915-1922. Spotprenten van Johan Braakensiek (1858-1940). Verpakt in twee oranje houten dozen waar de tekst Matex 500 opstaat.-

verkocht € 220,00
kavel: 611
[Numismatiek] Coins of the Roman Empire in the British museum
-Harold Mattingly. London, The Trustees of the British Museum, 1965-1968. 5 dln. (1 t/m 3, dl. 4 twee keer.) + Description historique des monnaies frappées sous l'empire Romain. Henry Cohen. 8 dln. en dizionario + Roman Provincial Coinage. Andrew Burnett e.a. London, British Museum Press, 1988-1999. 2 dln in 4 banden en supplement + 14 andere boeken over Romeinse numismatiek. Alle boeken in goede staat.-

verkocht € 250,00
kavel: 612
[Numismatiek] Ancient Jewish Coinage
-Ya'akov Meshorer. New York, Amphora Books, 1982 + Guide to Biblical Coins. Fourth ed. David Hendin. New York, Amphora Books, 2001 + vier andere boeken over Joodse/Bijbelse numismatiek. Alle boeken in goede staat. -

verkocht € 50,00
kavel: 613
Vredesspel
-J. Vlieger, Amsterdam, 1907, J.A. Luii & Co. 65x47 cm, gekleurde litho, goede staat. Bordspel ter ere van de tweede Vredesconferentie in Den Haag en het begin van de bouw van het Vredespaleis. -

verkocht € 160,00