veiling / 11 juni 2013 / 1000-1143 Stripboeken
[1072] [1073] [1074] [1075] [1076]
kavel: 1074 verkocht € 3200,00

Piet Wijn (1939-2010) Annemoon

Originele aankondiging van de strip Annemoon, in aquarel. 13 x 33 cm. Tussen 1979-82 tekende Piet Wijn een reeks verhalen voor het jeugdblad OKKI, dat voor scholen bedoeld was en 40 keer per jaar uitkwam. De aankondiging van de reeks stond in nummer 1, 22 september 1979.
*Piet Wijn maakte voor de aankondiging een prachtige plaat waarbij hij in de door hem gebruikte A van Annemoon een nieuwsgierig toekijkende trol tekende. De tekening werd echter afgekeurd: De leerlingen leerden een andere A op school en Piet Wijn kreeg opdracht de tekening opnieuw te maken. Hij koos voor de eenvoudigste optie en plakte een stuk tekenpapier met een goede A over de foute. Hij had geen zin de trol daar nog in te tekenen. Het origineel en de overgeplakte letter waren goed te scheiden, en worden hier beiden aangeboden. Er werd niet eerder een origineel van Annemoon ter verkoop aangeboden. Bijgeleverd is de voorpagina van de bewuste OKKI. De plaat staat afgebeeld in de Boumaar uitgave van Annemoon, 2009. In lijst achter glas.