veiling / 2 december 2013 / 190-399 Oude Boeken en Manuscripten
[378] [379] [380] [381] [382]
kavel: 380 verkocht € 1100,00

[Archeologie].

Manuscript verslag, 19de eeuw, tekst in Duits en Frans, (29) pagina's, illustraties in aquarel, pen en inkt en potlood, halflinnen band uit de tijd, folio.
Intrigerend verslag van de ontmanteling van graven uit de Gallo-Romeinse tijd. "Tombeau de pierres plattes/ Trouvé en Selzen près [onleesbaar]". Selzen ligt ten westen van de Rijn in de (huidige) deelstaat Rheinland-Pfalz. De illustraties zijn paginagroot, waarbij gepoogd is de skeletten zo natuurgetrouw weer te geven, met de attributen die in de graven aangetroffen werden in de marges. Uniek document.