veiling / 6 mei 2014 Zitting I / 300-406 Oude Boeken - Klassieke literatuur en Varia
[363] [364] [365] [366] [367]
kavel: 365 € 2000 - € 4000

Les Hindous, ou description de leurs Moeurs, coutumes, Cérémonies, etc.

Dessinés d'apres nature dans Le Bengale, et représentés en 252 planches par F. Balthazard Solvyns, Paris, 1808. Folio, half-leer, titel opgeplakt. De tekst in het Frans en Engels op ongenummerde pagina's; met 49 kopergravures, waarvan 7 op de dubbele pagina, alle prachtig met de hand gekleurd. Dit is het eerste deel van in totaal 4 delen.
Het werk verscheen in losse afleveringen, zonder titelpagina. Het omslag van een der afleveringen dient hier als titelpagina. Solvyns' Hindous laat een buitengewoon portret zien van het leven in Bengalen op het eind van de 18e eeuw in een prachtige serie gravures, gedrukt onder supervisie van de eigenzinnige auteur en laat de manieren en gebruiken, beroepen, feesten en scenes uit het dagelijks leven van het Bengaalse volk zien. Artistiek gezien was dit werk een groot succes maar financieel een ramp. Zeer zeldzaam.