235-299 Literatuur

veiling / 6 mei 2014 Zitting I
kavel: 245
Sternes Sentimenteele reis door Frankrijk en Italië
-Opnieuw uit het Engelsch vertaald door (..). Nayler & Co, Amsterdam 1837. viii, 188 pp. Blad voor titelpagina ontbreekt. Herbonden met gebruik van originele rug. + Herdruk van het boek, in de Volkskrant bibliotheek "Verboden Boeken", in vertaling van Frans Kellendonk, 2012. -
€ 60 - € 120
kavel: 247
Divers
-J. Greshoff. Bij Feestelijke Gelegenheden. A.A.M. Stols, 1928. 48 pp. Exemplaar op geschept Hollandsch velijn van Pannekoek, nr. 2/50. + Liederen van den Arbeid. Martien Beversluis. Amsterdam, Arbeiderspers, 1929. Bandteekening en ills. Nans Amesz. 64 pp. + Geschiedenis van de Nederlandse Bibliofilie. Piet J. Buijnsters. Vantilt, 2010. 512 pp. Gebonden met s.o. + 12 andere - en [erotica] Aphrodite. Moeurs antiques. Pierre Louys, Paris, ca. 1890. Ills. d'edourd Zier. xiii, 372 (2) pp. in halfleer geb. - en 1 andere.-
€ 60 - € 90
kavel: 248
[Beat Generation]. Ted Joans. All of Ted Joans and no more.
-Introd. Miss Ilizabeth D. Klar [=Ted Joans]. New York, Excesior, 1961, "2nd printing", (5),92,(3) p., "poems and collages by Ted Joans", GESIGNEERD door de auteur, orig. omslag (zeer goed exemplaar). En: Ted Joans. The Hipsters. New York, Corinth Books, 1961, 1ste ed., (96) p., ills., GESIGNEERD door Ted Joans, orig. omslag, quarto.-

verkocht € 65.00
kavel: 249
F. Borderwijk - Knorrende Beesten
-Utrecht, De Gemeenschap, 1933. 52 pp. Linnen rug met kartonnen platten. Voorplat fotocollage Kees Strooband.-
€ 60 - € 90
kavel: 250
De Blauwe Lucht
-Van één wereld. Jan W. Jacob. Eigen beheer, 1934. 85 pp. Red. Jacobs, bundel met nieuwe links-revolutionaire poëzie van o.a. Gerard den Brabander, Jac. van Hattum, Halbo C. Kool en Henr. Roland Holst. Nummer 1 van de genummerde exemplaren. + 9 uitgaves door uitgeverij "De Blauwe Lucht", waaronder gesigneerd ex. aan Jacobs door Piet van Amersfoort. Alle uit 1945 en 1946- en een doublet.-

verkocht € 60.00
kavel: 251
[Marginalia]
-Alfred W. Pollard. The trained printer and the amateur: and the pleasure of small books. Utrecht, stichting de Roos, 1950. 8vo. 22 pp. nr. 20/175 + Percy Muis. Private Presses. Gezelschap Nonpareil, Amsterdam, 1966. 34 pp. + Choix de Poemes en l'honneur du livre. Amsterdam, J. van Krimpen, 1956. 32 pp. Uitgave voor gezelschap Nonpareil. - en 5 andere.-

verkocht € 90.00
kavel: 252
[Marginalia]
-Rood als sirih je mond. Buginese liefdespoëzie. Haarlem, de Tuinwijkpers, 1970. 20 pp. 4,8 x 7,6 cm. oplage 48 ex.+ Vierslag van Frank Rabel. Enige rijmelarijen. De Tuinwykpers, 1976. 8 pp. + E. du Perron. Een vers. (pornografische gedichten) nr. 24 van 25 genummerde ex. Met droge naald ets door Ottilie T.A. Egberts. Amsterdam, Watersnip-pers, 1984 - en 2 andere.-
€ 70 - € 120
kavel: 253
[Marginalia]
-G.K. van het Reve. Onze Vrienden of een uitgever in de bocht. Amsterdam, Atheneum - Polak & Van Gennep, 1972. 24 pp. Jaarwisselingsgeschenk 1972-73 van literaire uitgeverijen Athenaeum-Polak van Gennep en de Harmonie in oplage van 225 ex. + Charles Nijpels - Bij Tijd en Wijle moet u eens komen kijken. Maastricht in zeven prentbriefkaarten. De Tuinwijkpers, 1968. Boekje en mapje ansichten in foudraal + B. Rijdes. Bitterkoekjes. Haarlem, de Tuinwijkpers, 1968. afm. 7,5 x 5,3 cm. Nr. 11/48 - en 1 andere. -

verkocht € 75.00
kavel: 254
Gerrit Komrij (1944-2012)
-Capriccio. Sub Signo Libelli, 1978. 20 p. Exemplaar door drukker gebonden in half perkament in cassette. Nr. I van 75 ex. Gesigneerd.-

verkocht € 370.00
kavel: 255
Boudewijn Büch (1948-2002)
-Nohant. Sub Sino ibelli, 1979. Nummer XIV van 20 romeins genummerde exemplaren op Zekall-Bütten werkdruck, voorzien van een lithografie van Vladimir Suchanek, met opdracht, gesigneerd. + Handgeschreven gedicht "Sub Signo Libelli", gedateerd I XI 1979. -

verkocht € 320.00