235-299 Literatuur

veiling / 6 mei 2014 Zitting I
kavel: 266
Willem Frederik Hermans (1921-1995)
-Wittgenstein, 1990. Ongesneden bladen van het bij de Bezige Bij gedrukte boek. In rood-zwart papieren omslag met opgeplakt titelvignet. 282 p. 21,4 x 13,2 cm.-

verkocht € 100,00
kavel: 267
-Cascaden en riolen. Ongesneden bladen van het bij de Bezige Bij gedrukte boekje. Met rood gemarmerd omslag en opgeplakt getypt titelvignet. 19,3 x 13 cm.-

verkocht € 100,00
kavel: 268
-Het boek der boeken bij uitstek. Ongesneden bladen van het bij de Bezige Bij gedrukte boekje, met hierin de toespraak die Hermans hield op 8 maart 1986. Met rood gemarmerd omslag en opgeplakt etiket. 23 p. 20 x 13 cm.-

verkocht € 100,00
kavel: 269
Vertoning 1957 Aflevering 1-12
-Features syndicate, red. Esteban Lopez, 1957. Complete en enige jaargang van dit literaire tijdschrift. Met o.a. artikelen, proza en poëzie van Henk J. Meier, Alfred Kossmann, Esteban Lopez, Cees Nooteboom, Simon Vinkenoog, Hans Andreus, Heere Heeresma, Jan Arends, Cor B. Vaandrager, Leo Peters. -

verkocht € 100,00
kavel: 270
Lodewijk van Deijssel (1864-1952)
-Uitnodiging feest 26 november 1899 voor R.N. Roland Holst. 'Aan de deelnemers aan zijn feest van 26 november 1899 wordt dit opstel vriendschappelijk toegezonden door K.J.L. Alberdingk Thijm [L. van Deijssel] Baarn Juni [met inkt doorgestreept en veranderd in 'October'] - 1902. Aan Den Heer [in inkt: ] R.N. Roland Holst Te Hilversum.'. Titel opstel: 'Bezoek aan den Dom te Keulen'. Privé uitgave, 1899. 10 p. Folio (27 x 36 cm.). In oorspronkelijke blauw-grijze papieren omslag. Onafgesneden. Presentexemplaar voor R.N. Roland Holst. -

verkocht € 160,00
kavel: 271
C. Buddingh' (1918-1985) en Otto Dicke (1918-1984)
-Avonturen van Spekkie en Blekkie: De meewarige kruipers. Dordrecht, Dijl's Uitgeverij, 1983. 124 p. Luxe door Geert van Daal gebonden uitgave, in slipcase, verschenen ter gelegenheid van Buddingh's 65ste verjaardag. -

verkocht € 50,00
kavel: 272
[Uilenspiegel] Charles de Coster (1827-1879)
-La Légende et les Aventures héroiques, joyeuses et glorieuses d’Ulenspiegel et de Lamme Goedzak au Pays de Flandres at d’ailleurs. Brussel, Aux editions du Nord, 1929 - (xii), 314 pp. en 338 pp. - op geschept papier - 2 dln. met in totaal 105 aquarellen van Constant Montand. Nr. 181/360 -

verkocht € 160,00
kavel: 273
Jan Cremer (1940-)
-Cremer 50, Het vriendenboek. SDU Uitgeverij, 1990. Liber amoricorum ter gelegenheid van de vijftigste verjaardag van Jan Cremer op 20 april 1990. Dit is de luxe in bruin leer gebonden versie. Ongenummerd, waarschijnlijk uniek exemplaar, bedoeld ter overhandiging aan Cremer bij de uitgifte van deze uitgave. -
€ 150 - € 250
kavel: 274
Jan Arends. Smeer of de weldoener des vaderlands
-Typescript toneelstuk, 1961, 65 p., losbladig. + 3 typescript brieven aan Willy Pos (gesigneerd "J. Arends") en 9 pagina's correcties/ aanpassingen, samen in een kartonnen map.-

verkocht € 400,00
kavel: 275
[Jan Cremer] Collectie van ca. 30 documenten, affiches, folders, krantenartikelen etc.
-Voornamelijk 1959-1964. Een kleine selectie: Affiche "Cremer peinture barbarisme" (1960, Sturegalleriet, Stockholm); "Op beschadigde poten lopen. Manifest aangaande de peinture barbarisme van Cremer" (1959); "Peinture barbarisme" (1959, uitnodiging vernissage); affiche "De wereld is een Cremertorium" (1961); Geboortekaartje Clifford Caleb Cremer (1965); Affiche "Ik Jan Cremer. Cremer-objects" (1964, Galerie Amstel 47 Amsterdam) en enkele handgeschreven en lijsten met telefoonnummers en tentoonstellingen.-

verkocht € 480,00