235-299 Literatuur

veiling / 6 mei 2014 Zitting I
kavel: 276
[Jan Cremer] Lot van 4 orig. foto's
-allemaal 24 x 18 cm., ca. 1960-1965, alle met copyright stempel op achterzijde ("Igno Cuypers" (2x), "Maya Sweering", "Marianne Dommisse"), 1 foto gesigneerd door Cremer op achterzijde. - Toegevoegd: afdruk van de beroemde foto van Jan Cremer op de motor, die gebruikt is voor de omslag van "Ik Jan Cremer".-

verkocht € 90,00
kavel: 277
[Jotie T' Hooft] Drukproeven van
-(Brussel, 1976), 46 bladen (eenzijdig bedrukt) met correcties in potlood, op de titelpag. naam en adres in het handschrift van T' Hooft.-

verkocht € 320,00
kavel: 278
[Martinus Nijhoff] Manuscript gedicht
-Twee pagina's, 28x21 cm., enkelzijdig beschreven in pen en inkt (enigszins roestvlekkig). - En: Handgeschreven brief in pen en inkt, gesigneerd "M. Nijhoff" aan "Zeer geachte heer Roest", 21x13 cm., gedateerd "20 Dec. 1943". -

verkocht € 420,00
kavel: 279
[Louis Paul Boon] Manuscript
-Een blad, 28x21 cm., enkelzijdig beschreven in balpen, "Boontje zaterdag-Zond" in bovenste marge, gesigneerd "Boontje", incl. enkele doorhalingen/correcties. -

verkocht € 170,00
kavel: 280
[Jan Campert] Orig. contract m.b.t. de uitgave van de verzamelde gedichten van Jan Campert
-Drie typoscript pagina's, ondertekend door Wilhelmina Broedelet en Johan Wouter Broedelet (moeder en grootvader van de minderjarige Remco Campert) en A.A.M. Stols (uitgever), gedateerd "den 16den van de maand November in het jaar negentienhonderd vier en veertig (1944)".-

verkocht € 150,00
kavel: 281
[Louis de Bourbon] Kleine collectie brieven en geschriften van de dichter
-Bestaande uit 3 handgeschreven brieven (gericht aan "Dierbare vriendin", "Lieve Doris" en "Mijn beste Doris"), 3 gedichten ("Verloren Arcadië", "Winter" en Dreigende Winter") en een menukaart (gesigneerd door het gezelschap). - En 2 beschreven kaartjes in een ander handschrift. -

verkocht € 90,00
kavel: 282
Twee orig. foto's van E. du Perron en Menno ter Braak
-Beide ca. 17x23 cm., copyright stempel Emiel van Moerkerken op achterzijde, met handgeschreven tekst Fred Batten "E. du Perron aan de schrijftafel van Multatuli in het Multatuli-museum te A'dam, werkend aan zijn laatste boek: De Bewijzen uit het pak van Sjaalman, Oct 1939 Fred Batten". - En een foto (11x8,5 cm.) van Anna Blaman.-

verkocht € 130,00
kavel: 283
[Willem Kloos] Lot van 5 handgeschreven briefkaarten
-Alle 9x14 cm., 1915-1923, in pen en inkt op drukwerk van De Nieuwe Gids, gericht aan de dichter Jules Schürmann ("Waarde vriend", "Beste Jules"), gesigneerd "Willem Kloos". -

verkocht € 160,00
kavel: 284
[Johnny the Selfkicker] Handgeschreven gedicht (Macht is mijn grootste troef)
-Geschreven in balpen op achterzijde "Bezige Bij Nieuws. Perscommuniqué", gesigneerd "Johnny the Selfkicker", gedateerd "13 febr '66".-

verkocht € 200,00
kavel: 285
[Frederik van Eeden] Handgeschreven brief van Frederik van Eeden aan Willem Landré
-Op briefpapier van Frederik van Eeden, 26x20,5 cm., dubbelzijdig beschreven in pen en inkt, aan "Geachte Heer" (=componist Willem Landré), gedateerd "Wijk a/Zee 21 Sept 1912", gesigneerd "F. van Eeden".-

verkocht € 110,00