235-299 Literatuur

veiling / 6 mei 2014 Zitting I
kavel: 286
[Menno ter Braak] Handgeschreven brief van Menno ter Braak aan Danny de Glopper
-Op briefpapier van Menno ter Braak, 27 x 18cm., enkelzijdig beschreven in pen en inkt, aan "mevr. de Glopper", gedateerd "18.III.'39", gesigneerd (watervlek in rechter bovenhoek). - En een handgeschreven briefkaart van en aan dezelfde.-

verkocht € 180,00
kavel: 287
[Jan Greshoff] Lot van 12 handgeschreven brieven/kaarten van Jan Greshoff aan Danny de Glopper-Bolle
-Verschillende formaten, ca. 1934-1939, allen in pen en inkt op verschillend briefpapier (o.a. Holland-Afrika lijn en Groot Nederland), incl. een brief geschreven door de vrouw van Greshoff en een brief aan de man van Danny de Glopper-Bolle.-

verkocht € 120,00
kavel: 288
[Anton van Duinkerken]
-Manuscript gedicht, in pen en inkt op 3 vellen (losgesneden uit een boek, achterzijde bedrukt), 27,5 x 18 cm., incl. correcties/ doorhalingen, gesigneerd. -
€ 60 - € 120
kavel: 289
W.F. Hermans - Dinky Toys
-Mandarijnenpers, 1976. Nummer 24 van ca. 100 ex. Door Hermans zelf op de 'geduchte vloeistofduplicator van de Mandarijnenpers' gemaakte uitgave, getypt op een Olivetti Lexikon 90 en met behulp van chemische middelen door hem gedupliceerd en in katernen gevouwen. Dit nummer is nog ongesneden. Het omslag is een in halve piramidevorm getypt unicaat, gemonogrammeerd op het achterplat. -

verkocht € 1100,00
kavel: 290
W.F. Hermans - Zeven Gedichten van O.V. de L. Milosz
-Cornamona Pers, Amsterdam, 1981. 4to, buckram met vergulde bovenzijde. -

verkocht € 120,00
kavel: 291
Briefwisseling W.F. Hermans en D. Everts
-Briefwisseling bestaande uit een brief van Everts en 3 gesigneerde getypte brieven en een getypte lijst met de typemachines in zijn bezit door Hermans-

verkocht € 660,00
kavel: 292
[J. van Oudshoorn] Lot van 5 brieven van J. van Oudshoorn [pseud. van J.K. Veijlbrief] aan Emmy van Lokhorst
-Verschillende formaten, meerdere zijden in pen en inkt, 1935-1937, aan "Zeer geachte/ Hooggeachte mevrouw", incl. 2 orig. enveloppen, betreft publicatie in Letterkundig Jaarboek Kristal. - Toegevoegd: Handgeschreven correspondentiekaart, gesigneerd door Ida Gerhardt aan "Zeer geachte Mevrouw Voors". + Visitekaartje Ida Gerhardt.-

verkocht € 420,00
kavel: 293
[Jan Greshoff] Ditten en Datten
-Manuscript/ typoscript/ knip-en-plakwerk door Jan Greshoff, 39 losse bladen, eenzijdig beschreven etc.-

verkocht € 300,00
kavel: 294
[Jan Greshoff] Lot van typoscript gedichten/doorslagen.
-Totaal 24 pag., enkelzijdig beschreven, incl. enkele doorhalingen/correcties, sommige gesigneerd door de auteur.-

verkocht € 180,00
kavel: 295
Alfred Lord Tennyson (1809-1892)
-Seven Poems & Two Translations. Doves Press no. I The Terrace Hammersmith, 1902. 56 pp. Gebonden in vellum.-

verkocht € 340,00