veiling / 6 mei 2014 Zitting I / 235-299 Literatuur
[289] [290] [291] [292] [293]
kavel: 291 verkocht € 660,00

Briefwisseling W.F. Hermans en D. Everts

Briefwisseling bestaande uit een brief van Everts en 3 gesigneerde getypte brieven en een getypte lijst met de typemachines in zijn bezit door Hermans
Bevat een uitgebreide brief van Everts waarin zijn passie voor typemachines met Hermans deelt en verhaalt over een bezoek aan de collectie van Amerikaanse verzamelaar Sutherland + Het eveneens uitgebreide getypte antwoord door Hermans, waarin hij schrijft over zijn verzameling, hoe moeilijk het is om nog iets aan te schaffen daar "de laatste jaren iedereen alles wat oud en roestig is, verzamelt en daar de krankzinnigste prijzen voor betaalt". Everts oppert de publicaties van Sutherland in Nederland te laten verschijnen waarop Hermans reageert "Ik heb niets te zeggen over de redactionele beslissingen van de kranten waar ik wel eens in schrijf. Bij Intermediair ken ik zelfs helemaal niemand. (..) Ik wil natuurlijk wel proberen of er met enige goede woorden mijnerzijds iets te bereiken zou zijn (..)" Verder over zijn publicaties over schrijfmachines: "(..) in tegenstelling tot wat ik daarover in dat interview beweerde, op het ogenblik niet in voorbereiding. Het is beperkt gebleven tot (enkele essays) in "Utopia" ( een blad, dat , in weerwil van wat de naam zou doen denken, helemaal NIETS betaalt en zelfs bijgeleverde foto's niet terugstuurt)". Gesign. en gedateerd 13 oktober 1979. + Een brief aan Everts waarin hij aangeeft een tiental wrakken te hebben die weinig geschikt zijn als ruilmateriaal maar zeker interesse heeft, mocht Everts iets van de hand willen doen. Bijgevoegd een door Hermans getypt overzicht van de typemachines in zijn collectie. Met signatuur en datering 12 maart 1980 + Een brief van Hermans vanaf zijn nieuwe adres aan de Avenue Niel waarin Hermans Everts uitnodigt langs te komen en hem een aantal machines ter verkopen die hem kennelijk zijn aangeboden tegen "redelijke prijzen". Hermans opent zijn brief typisch "Het is nog lang niet zeker dat wij in augustus niet in Parijs zullen zijn en zelfs waarschijnlijk dat wij er wel zijn zullen." *Interessante en uitgebreide briefwisseling!