veiling / 6 mei 2014 Zitting I / 1200-1298 Indonesië
[1209] [1211] [1212] [1213] [1214]
kavel: 1212 verkocht € 420.00

Het kamerlid Van Berkestein in Nederlandsch-Indië door M.T.H. Perelaer.

Teekeningen door Jhr. J.C. Rappard. Leiden, A.W. Sijthoff, 1888, 4 delen in 2 banden, (8),206,(2);(2),202,(2);(6),196,(2);(2),198,(2) p., met 107 fraaie kleurenlitho's, oorspronkelijk rijk verguld linnen, folio.
Goed exemplaar met hier en daar de gebruikelijke roestvlekjes. Beide banden professioneel voorzien van nieuwe rug met gebruik van oorspronkelijke rugstrip, karton van platten hier en daar door slijtage/stoten blootgelegd.

Rijk geïllustreerd verzonnen verslag van een kamerlid dat weigert over Indonesische zaken te oordelen voordat hij de hele archipel is doorgetrokken. De afbeeldingen zijn vervaardigd door luitenant Josias Cornelis van Rappard naar foto's genomen door hem zelf.