veiling / 6 mei 2014 Zitting I / 1200-1298 Indonesië
[1215] [1216] [1217] [1218] [1219]
kavel: 1217 verkocht € 900,00

Borneo and the Indian Archipelago.

With drawings of costume and scenery. By Frank S. Marryat, late midshipman of H.M.S. Samarang, surveying vessel. Londen, Longman etc., 1848, VIII,232 p., met kleurenlithografisch frontispiece en titel, 20 getinte litho's en 37 houtgravures in de tekst, contemporain blindgestempeld linnen, 4to.
De platen aan het einde met watervlek in blanke bovenmarge, verder met de gebruikelijke roestvlekjes. Rug van de band netjes vervangen met gebruik van de oorspronkelijke rugstrip, hoeken sleets.

Bevat veel interessante gegevens over Rajah Brooke en Sarawak, beschrijvingen van bezoeken aan Hong-Kong, Manila etc. en van destijds nog relatief onbekende volkeren en landstreken.