veiling / 6 mei 2014 Zitting I / 1200-1298 Indonesië
[1222] [1223] [1224] [1225] [1226]
kavel: 1224 verkocht € 800,00

Herinneringen, ontleend aan reizen te water, te voet, te paard en per spoor.

Door L.C. Dudok de Wit [Kees de Tippelaar]. Niet in den Handel. Amsterdam, (Tresling & Co.), 1881, 44 p., met groot uitslaande gekleurde kaart van Java en 40 illustraties op 17 gelithografeerde platen, los ingestoken EXTRA vouwplaat, oorspronkelijk lihografisch omslag, klein folio.
Een zeer goed en overcompleet exemplaar van deze kwetsbare, in eigen beheer uitgegeven publicatie. Binnenzijde hier en daar wat roestvlekkig en sommige bladen los(gaand), rug verstevigd met papieren strip.

Het boek kent de volgende delen: "Reis door Oost-en Midden Java, met rijtuig of te paard van 1 juli 1865 tot 10 januari 1866", "Reis per stoomboot door de Molukken (...) van 16 januari tot 6 februari 1866", "Wandeltocht op het eiland Celebes door de Minahassa van 7 tot 28 februari 1866", "Wandeltocht op Java, Van Banjoewangie, over Anjer, naar Batavia van 1 mei tot 15 mei 1866", "Reizen in Oost-Indië, naar China, Japan en Amerika (2 november 1866 tot 22 april 1867)", "Wandeltochten van Amsterdam naar Parijs en Weenen (1 juni 1874 tot 30 juni 1875)", "Beelden van het eiland Java" (platengedeelte).
Bevat prachtige gezichten op Batavia, Soerabaja, Samarang en Soerakarta. De plaat van het fregatschip bevat 16 handgekleurde vlaggen met uitleg en een letterdruk legenda met maar liefst 100 scheepsdetails. De los ingestoken extra plaat toont een man in een roeiboot zoals de auteur die meebracht van Philadelphia naar Amsterdam. Over de auteur met de bijnamen Kees de Tippelaar en De Wandelende Hollander is op Wikipedia een kort artikel te bekijken.