veiling / 6 mei 2014 Zitting I / 1200-1298 Indonesië
[1223] [1224] [1225] [1226] [1227]
kavel: 1225 verkocht € 360,00

Borneo. Beschrijving van het stroomgebied van den Barito

en reizen langs eenige voorname rivieren van het Zuid-Oostelijk gedeelte van dat eiland, door Dr. C.A.L.M. Schwaner op last van het Gouvernement van Nederl. Indië gedaan in de jaren 1843-1847. Amsterdam, P.N. Van Kampen, 1853-1854, 2 delen, (2),234; XIV,(2),200 p., met 2 versch. gelithografeerde titels, zeer groot uitslaande gelithografeerde kaart van Borneo, 21 (van 24) gekleurde/getinte litho's (1x uitslaand), oorspronkelijk uniform blindgestempeld en goudgeletterd linnen, 4to.
Er ontbreken aan dit zeldzame werk in deel 1 de platen t.o. pag. 40 en pag. 54. In deel 2 ontbreekt de plaat t.o. pag. 48. Beide delen hier en gebruind/roestvlekkig. Banden deels verkleurd en met gebruikssporen.