veiling / 6 mei 2014 Zitting I / 1200-1298 Indonesië
[1294] [1295] [1296] [1297] [1298]
kavel: 1296 € 120 - € 240

[Kinderboeken] Java. Schetsen en tafereelen voor de Nederlandsche jeugd

[door H.R. de Breuk]. Leiden, A.W. Sythoff, 1859, 126 p., met 17 handgekleurde houtgegraveerde platen (binnen collatie), oorspronkelijk blindgestempeld linnen met vergulde rug.
Binnenscharnier gebroken. De kleurrijke platen van dit zeldzame werkje zijn verkleinde kopieën naar de platen uit Hardouin en Ritter's Java, dat in 1855 verscheen (zie elders in deze veiling).

Met: De Roode Paradijsvogel. Eene handelsreis naar Nederlandsch Nieuw-Guinea, door J. Hendrik van Balen. Rotterdam, J.G. Robbers, z.d. (ca. 1880), (4),166,(2) p., met 12 houtgravures van Ch. Rochussen, oorspronkelijk halflinnen met kleurenlitho op voorplat (de zeldzame eerste druk).

En met: De Van Sons. Een verhaal uit Indië door Annie Foore. Den Haag, H.J. Stemberg, 1881, 2 delen, 254;245 p., eenvoudig contemporain uniform halflinnen (zeer zeldzaam).

En met 8 andere, deels incompleet, o.a. Het leven en de daden van (...) J. Psz. Koen (..) door G. Engelberts Gerrits (Amsterdam, 1826), gegraveerd portret en 2 platen, contemporain karton (losgaand), klein 8vo.