veiling / 7 mei 2014 Zitting II / 1450-1531 Oude Boeken - Topografie
[1459] [1460] [1461] [1462] [1463]
kavel: 1461 verkocht € 800,00

[De Krimoorlog] The seat of war in the east. 1855

William Simpson, Paul & Dominic Colnaghi, London, 1855.
Olifantsfolio, half-rood leer en rood-marocco, titel in goudopdruk op rug, compleet met de 40 getinte lithografieen incl. het gelithografeerde frontispice. Een aantal platen, voornamelijk die met gevechtshandelingen, hebben verso een apart gelithografeerde verklarende tekst. Vlekken voorn. buiten het prentbeeld. De prachtig uitgevoerde platen, getekend door Simpson en gelithografeerd door Needham geven een totaalbeeld van deze oorlog. De Krimoorlog, (okt. 1853 - feb. 1856) was een conflict, uitgevochten tussen het Keizerrijk Rusland en een alliantie van het Tweede Franse Keizerrijk, het Britse Rijk, het Ottomaanse Rijk en het Koninkrijk Sardinië. De oorlog maakte deel uit van de langlopende strijd tussen de Europese grootmachten om invloed op grondgebieden van het in verval rakende Ottomaanse Rijk. Het conflict vond grotendeels plaats op de Krim.