veiling / 7 mei 2014 Zitting II / 1450-1531 Oude Boeken - Topografie
[1509] [1510] [1511] [1512] [1513]
kavel: 1511 verkocht € 550,00

Curieuse Aenmerckingen Der bysonderste Oost- en West-Indische Verwonderens-waerdige Dingen;

Nevens die van China, Africa, en andere Gewesten des Werelds (...). Door S. de Vries. t'Utrecht, by Johannes Ribbius, 1682, 4 delen, (32),(56),496,(36); (4),497-1328,(48); (6),259,(1),602,(52); (8),603-1528,(56) p., met 4 gegr. frontispieces, 13 (van 14) uitslaande gegr. kaarten en 56 (van 61) deels uitslaande gegr. platen door Romeyn de Hooghe, 19de eeuws uniform leer in antieke stijl, platten en ruggen verguld, ruggen met titelschildje, 4to.
Google heeft het exemplaar van de Universiteit Gent integraal gedigitaliseerd, zodat een pagina-voor-pagina en plaat-voor-plaat vergelijking mogelijk is, we kunnen daar dus ook de bij ons ontbrekende bindersindex raadplegen. Hieruit blijkt dat ontbreken: in deel 1 de plaat "Spaensche Tiranny in West-Indien" (t.o. pag. 474); in deel 2 de kaart van Azië t.o. pag. 529; in deel 3 de platen "Bedel en Slaght Papen" t.o. pag. (88), Gouverneur van sijn Soon d'oogen uytgestoocken" t.o. pag. 262, "Turcksche Slaverny en Gevanckenis" t.o. pag. 342 en "Allerley Asiatische Straffen" t.o. pag. 388; in deel 4 ontbreekt de "Aenwysingh waer nae de Boeckbinders sich hebben te reguleeren in de Plaetsgeving der figueren" (2 p.) en is de plaat "Guychelaers en Bootsemaeckers" verkeerd gebonden t.o. pag. 904 i.p.v. t.o. pag. 894.