veiling / 7 mei 2014 Zitting II / 1200-1298 Indonesië
[1255] [1256] [1257] [1258] [1259]
kavel: 1257 € 3500 - € 7000

Verhandelingen over de natuurlijke geschiedenis der Nederlandsche overzeesche bezittingen,

door de Leden der Natuurkundige commissie in Indië en andere Schrijvers. Uitgegeven op last van den koning door C.J. Temminck. (Deel I:) Land en Volkenkunde (door Salomon Müller). Leiden, gedrukt door J.G. la Lau voor S. en J. Luchtmans en C.C. van der Hoek, 1839-1844, 1 tekstdeel en 1 platendeel: Tekstdeel: VIII,472 p., contemporain half kalfsleer met vergulde rug, folio. Platendeel: 83 (van 86) deels handgekleurde gelithografeerde kaarten (5), gezichten en andere platen, los in moderne stoffen doos, folio.
Tekstdeel compleet, van de platen ontbreken nummer 31, 35 en 46. Overigens met diverse kleine defectjes. Verkocht met alle feilen.

Het ethnografische deel van Temminck's beroemde Verhandelingen, met schitterende gezichten en portretten van inlanders. Behalve dit (eerste) deel over Land en Volkenkunde verschenen er ook nog soortgelijke delen over zoölogie en over botanie. Vanwege de toen al zeer hoge kosten van deze delen, kon men
ze separaat aanschaffen.