veiling / 7 mei 2014 Zitting II / 1200-1298 Indonesië
[1256] [1257] [1258] [1259] [1260]
kavel: 1258 € 500 - € 1000

Gezichten van bergen, kraters, kusten en eilanden van Java, Sumatra en de straat Sunda,

Medegedeeld door Salomon Müller. Tekst: (3)449-472 p. Platen: 24 gelithografeerde platen genummerd 62 tot 86 (plaat 84 en 85 op één uitslaand blad), los in contemporain halfleren band met vergulde rug met goudlettering: "Land- en Volkenkunde. Tekst", folio.
Het complete, laatste katern met bijbehorende platen uit: Verhandelingen over de natuurlijke geschiedenis der Nederlandsche overzeesche bezittingen, (Deel I:) Land en Volkenkunde, Leiden, 1839-1844. De gelithografeerde titel en VIII inhoudsopgave p. van de verhandelingen zijn ook bewaard gebleven.

Prachtige gelithografeerde vulkaanlandschappen.