veiling / 7 mei 2014 Zitting II / 1200-1298 Indonesië
[1257] [1258] [1259] [1260] [1261]
kavel: 1259 verkocht € 1100,00

Tätowiren, Narbenzeichnungen und Körperbemalen.

En Beitrag zur vergleichenden Ethnologie von Wilhelm Joest. Mit 11 Tafeln in Farbendruck, 1 Lichtdruktafel und 30 Zinkätzungen nach Original-Zeichnungen von O. Finsch, Cl. Joest, J. Kubary und P. Preissler nebst Original-Mittheilungen von O. Finsch und J. Kubary. Berlin, A. Asher & Co., 1887, (2),VIII,128 p., 11 chromolithografische platen en 1 heliogravure, 30 illustraties in de tekst, oorspronkelijk halflinnen, folio.
Enkele bladen aan het begin los, maar een zeer goed exemplaar met nauwelijks roestvlekken.

Fantastische, zeldzame publicatie, een gedetailleerde studie over de kunst van het tatoeëren in Europa, Amerika, Japan, de Zuidzee-gebieden, Hawaii, etc. De platen tonen o.a. een Papoea-vrouw, een inwoner van Banaba, portretten van een vrouw en verschillende mannen uit Nieuw-Zeeland en vrijwel volledig getatoëeerde Japanners. Zie over de auteur: http://de.wikipedia.org/wiki/Wilhelm_Joest