1-86 Kinder- en prentenboeken waaronder Sinterklaas

veiling / 21 oktober 2014
kavel: 21
[Sinterklaas] Bakvormen
-6 metalen bakvormen waaronder 3 mbt sinterklaas, 1 van de kerstman en 2 andere + 2 metalen mallen + 4 bakkelieten bakvormen + 8 houten bakvormen, 3 marsepeinmallen en een bakrol. -

verkocht € 85,00
kavel: 22
[Sinterklaas] Divers
-Spaarpot Klomp (voor het arme kind van Roode Klaas), Volkskunst eerste helft 20ste eeuw. Klomp met handgeschilderde afbeelding en metalen afgewerkte deksel met inwerpgleuf + speeldoosje Sinterklaas Kapoentje; mechanische olieschenker (Adelboden, 1978) met speeldooselement + metalen bord Sinterklaas (Het Sinterklaasfeest, Kerstmis 1976) + 8 sinterklaasstempels + een gelithografeerd doosje, licht beschadigd door pennenstreken aan de binnen- en buitenzijde aantekeningen (ca 1930; 8,5 x 13,5 x 2,5 cm) - een borduursel, een vlag, legpuzzel - en (moderne) icoon.-
€ 75 - € 125
kavel: 23
[Sinterklaas] Sinterklaasdoosjes mbt Rookwaar
-Helm Virginia Shag van St. Nicolas (50 gr. tabak, Ver. Tab. fabr. Roelftsema v.d. Helm N.V. Zwolle), onaangebroken, doosje in goede staat + Cigarettes Begio Cyriacus, cigaretten fabrik J. van Kerckhof, Amsterdam, ca. 1948 met papieren wikkel en gelithografeerde buitenzijde, in vrijwel nieuwstaat + een sigarenkistje Sinterklaas, ca. 1955 (19 x 13 x 9,5 cm). -

verkocht € 85,00
kavel: 24
[Sinterklaas] Kartonnen reclamedozen
-Van Houten Chocoladeletter. De "P". Ca. 1955. 14 x 9,5 x 2 cm. + Heerlijk Dik Speculaas. Banketbakkerij Venhuizen, Poelestraat 51, 2e huis vanaf de brug, Groningen. Ca. 1950. 35,5 x 14,5 x 2 cm - en 3 andere.-

verkocht € 70,00
kavel: 25
[Sinterklaas] Etalagepop Sinterklaas, ca. 1935
-Hoogte 39 cm, met vernieuwd kartonnen ondergrondje + Zwarte Piet pop, ca. 1960. 41 cm - en de Sint Nicolaasbeer, Steiff, 2003. Nr. 539/1500, compleet met certificaat en opbergzak.-

verkocht € 120,00
kavel: 26
[Sinterklaas] Schoolplaten
-Schoolprent Ter Herinnering Sinterklaascommissie 1904-1954. Bram Ohm. 98 x 74,5 cm. Plaat op karton. Hoeken geschaafd, breekplek linksonder buiten beeld en vochtvlekje in de marge r.m. Afbeelding schoon en in goede staat + Het vrije stelonderwijs door J. Klootsema en A. Brands. 2e serie - plaat 7, P. Noordhoff, Groningen, ca. 1910. 72 x 90,5 cm. Vensterplaat met 4 afbeeldingen, beschadiging in rechteronderplaat. Aan onderzijde lichte vochtschade.-

verkocht € 110,00
kavel: 27
[Sinterklaas] Serviesgoed
-Jubileumbordje 25ste Sint-Nicolaasfeest 1932. Bond van Ned. Onderwijzers afd. Alkmaar. Diameter 19,5 cm + St. Nicolaasfeesten Openbare scholen Sneek, 1956. Diameter 20 cm + tegeltje Sint Nicolaas Wandeltocht 1960. 7,5 x 7,5 cm + 6 verschillende schoteltjes Sint Nicolaasmars Alphen ad Rijn (een gerestaureerd) + 2 porceleinen bekers - en een Sinterklaasbakvorm van porcelein (42 x 21 cm)-

verkocht € 70,00
kavel: 28
[Sinterklaas] Ansichtkaarten
-Twee albums met hierin 210 ansichtkaarten mbt. Sinterklaas en Krampus, meest tussen 1900 en 1940 en meest in goede conditie.-

verkocht € 800,00
kavel: 29
[Sinterklaas] Reclameboekjes
-Vol verwachting klopt ons hart. 6 St. Nicolaasliedjes aangeboden door De Gruyter + Franse oorlogskaart waar Sint Nicolaas achterin een militaire jeep zit (ca. 1944) + Wie Zoet is...Zeven Sinterklaasliedjes die Bijdehandje het Liefste zingt. 12 pp. Ca. 1960 - en 4 andere + 2 verpakkingszakjes, een Lutti Crackbar kartonnen display, ca. 1950 met ezel en Sinterklaas. Toegevoegd 72 reclamekaarten van o.a. Bensdorp.-

verkocht € 120,00
kavel: 30
[Sinterklaas] Van Spanje naar Ons Land
--Reisbeschrijving van St. Nicolaas op steen gebracht naar de origineele schetsen van Corns de Buin voor -6 dec. uitg. Soestdijk, N.V. plaatdruk en uitgevers Mij. de Blauwvoet, ca. 1915. Wat sleets aan randen, vernieuwd schutblad, enkele pagina's opnieuw vastgezet met Japans pap. Verder goed ex. + St. Nicolaas en zijn Knecht. J. Vlieger, Amsterdam, ca. 1870. Oblong, kartonnen band met opgeplakte gelith. plaat. Mooi exemplaar met 8 kleurenlitho's. Aan binnenzijde lichte resten van oud plakband, achterschutblad ontbreekt, verder goed.-

verkocht € 100,00