1-86 Kinder- en prentenboeken waaronder Sinterklaas

veiling / 21 oktober 2014
kavel: 31
[Sinterklaas] Centsprenten
-Centsprent Het leven en de bedryven van Sint Nicolaes no. 111. Ca. 1840. 40 x 32 cm. Achter passe-partout, handgekleurd. + idem, andere druk, ongekleurd, 19e eeuw - en 3 supplements to "Geïllustreerde schildersblad" + "De Politieke sinterklaas, bijvoegsel bij de Amsterdammer, 1904, Joh. Braakensieck + Vindicat Atque Polit Corpsplaat, Groningen, Beins v.d. Goot, 1935. 41,5 x 32 cm - en 2 andere.-

verkocht € 240,00
kavel: 32
[Sinterklaas] Kinderspelen en vermakelijkheden. Een Geschenk voor de Lieve Jeugd
--met 12 plaatjes. Amsterdam, G.W. Tielkemeijer, ca. 1835. 68 pp. Met 12 gelith. plaatjes. 8vo. Hierin het verhaal "St. Nicolaas-avond". Daarnaast o.a. een verhaal over ijsvermaak, een kaartenhuis en paascheieren. Gerest. aan rug, platten wat smoezelig.-

verkocht € 320,00
kavel: 33
[Edmund Dulac] The Sleeping Beauty and other fairy tales from the Old French
-A.T. Quiller-Couch, ills. Edmund Dulac. 130 p. London: Hodder & Stoughton. Gebonden in bruin kalfsleer met fraaie vergulde bandversiering. Compleet met 30 ingebonden tipped-in platen van Dulac, elk beschermd door een doorzichtig papiertje.-

verkocht € 120,00
kavel: 34
Rudyard Kipling, A song of the English
-Rudyard Kipling, A song of the English, with illustrations by W. Heath Robinson, London, 1909.-

verkocht € 80,00
kavel: 35
Prentenboeken [Edmund Dulac] My days with the fairies, ca. 1913
-Rodolph Stawell. My days with the fairies, geïllustreerd in kleur door Edmund Dulac. London, The Gresham Press, Unwin Brothers, 1e dr., ca. 1913. 169 pp. 21 x 15,5 cm. -

verkocht € 90,00
kavel: 36
[Prentenboeken] Beasts & Men
-Jean de Bosschere, Folk tales of beasts and men. London, William Heinemann, 1918. 179 pp. Linnen geb., 27,5 x 21 cm. Zowel zwart-wit als in kleur (tipped-in) geïllustreerd door de auteur.-

verkocht € 65,00
kavel: 37
[Prentenboeken] Arthur Rackham
-Hansel & Grethel & Other Tales by the Brothers Grimm. Illustrated by Arthur Rackham. Constable & Co, London,1920. 1e separate druk. In blauw linnen met zowel vergulde titel als illustratie. Compleet met 20 tipped-in platen en 28 zw-wit ills. door Rackham.-

verkocht € 170,00
kavel: 38
[Prentenboeken] Charles Robinson
-The Sensitive Plant. Percy Bysshe Shelly, London, William Heinemann, Philadelphia, J.B. Lippincott, 1911. Eerste druk, met 18 tipped-in illustraties van Charles Robinson. Luxe editie in perkament met vergulde bandversiering.-

verkocht € 180,00
kavel: 39
[Prentenboeken] Aubrey Beardsley
-Under the Hill and other essays in prose and verse by Aubrey Beardsley with illustrations. John Lane Publisher the Bodley Head, London, 1904 + East of the Sun and West of the Moon. Old tales from the North. Ills. Kay Nielsen. Hodder and Stoughton, London, 1914. 284 pp. Met 24 tipped-in kleurenplaten van Kay Nielsen. 1ste druk. -

verkocht € 220,00
kavel: 40
-The Rhinegod & The Valkyrie by Richard Wagner with illustrations by Arthur Rackham. Translated by Margaret Armour, London, William Heinemann, 1910. 160 pp., compleet met 34 tipped-in plates + Siegfried & The Twilight of the Gods. By Richard Wagner with illustrations by Arthur Rackham. Translated by Margaret Armour. London, William Heinemann, 1911. 182 pp. Compleet met 30 tipped-in platen. -

verkocht € 110,00