1-86 Kinder- en prentenboeken waaronder Sinterklaas

veiling / 21 oktober 2014
kavel: 61
Kinderboekenweek: Het Eiland Daarginds
-Paul Biegel, CPNB, 1989. 96 pp. Luxe editie met stofomslag. Bedoeld als presentexemplaar voor relaties van CPNB, auteur en uitgever. oplage 100 ex. + Een mallemolen, CPNB, 1959 (ex. met lichte gebruikerssporen) + Spelen met poppen, spullen, de beer en de mensen, CPNB, 1969 - en diverse kinderboekenweekgeschenken tussen 1973 en 2004.-

verkocht € 160,00
kavel: 62
De eerste levensjaren. Kinderbeelden met bijschriften.
-Amsterdam & Rotterdam, C.M. & H.V. van Gogh, z.d. (1851), VII,43 p., met geëtste titel en 18 platen, modern linnen met oorspronkelijk vooromslag opgeplakt, oblong 8vo.-

verkocht € 45,00
kavel: 63
Nans van Leeuwen (1900-1995)
-Originele illustraties uit diverse kinderboeken. Gemengde techniek. Diverse formaten, waarvan de grootste 21,5 x 18,5 cm. -

verkocht € 100,00
kavel: 64
[Kookboek] Anna, de kleine keukenmeid
--opgedragen aan alle lieve kleine meisjes. H. Davidis, Haarlem, de erven F. Bohnm, ca. 1870. (4), 112 pp. Het eerste deel bestaat uit eenvoudig te bereiden recepten voor jonge kinderen. Deel twee uit niet eetbare poppenrecepten als bloemensalade en zandpuddinkjes.-

verkocht € 320,00
kavel: 65
[Sinterklaas] Zoo'n Stouterd.
-P. van Geldorp (1872-1939). Originele tekening in Oost-Indische inkt. 35 x 24,5 cm.-

verkocht € 160,00
kavel: 66
Peter Lutz (1899-1973) Rudi's Avontuur
-Twee originele en vrijwel coverillustraties voor het boek "Rudi's Avontuur" door W. van den Berg, uitgave Malmberg, 's Hertogenbosch, 1928. Beiden 28,5 x 19 cm. Een in Oost-Indisch, een volledig in kleur. Deze werd uiteindelijk gebruikt voor de gedrukte uitgave.-
€ 80 - € 150
kavel: 67
Sint Nicolaas en zijn knecht
-Mevr. C. Broers-de Jonge, B. Jacobs, Groningen, ca. 1890. 10 pp. Groot 4to (34 x 25 cm). Paginagrote illustraties met boventitel en 4 regels in rijm eronder. Afwisselend in kleur- en zwartwit. Aan rug charmant hersteld met dunne touwbinding, verder mooi exemplaar. -

verkocht € 240,00
kavel: 68
Guess - en 3 andere Engelse kinderboeken
-L.J. Bridgman, H.M. Caldwell Co. New York and Boston, 1901. 102 pp. 4to, in orig. illustr. band. Goed exemplaar + Nursery Songs. Thirty Old-time Nursery songs. Arranged by Joseph Moorat & Pictured by Paul Woodroffe. London, T.C. & E.C. Jack, ca. 1910. Half linnen met illustr. band. Sleets aan hoeken en randen, vochtvlek achterste pagina's aan buitenrand (8), 33 pp. - en 2 andere.-
€ 70 - € 120
kavel: 69
Album du jeune voyageur
-contenant ce qu'il y a de plus curieux dans les cinq parties du monde orné de 24 gravures. Paris, J. Langlumé, (1847), 48 p., met 24 handgekleurde gelithografeerde [sic] platen, oorspronkelijk gelithografeerd karton, oblong 16mo.-

verkocht € 170,00
kavel: 70
El Pintor
-Dieren Paradijs. Allerlei Spelen met wilde dieren. Amsterdam, Corunda, 1946. Uitvouwbare map met 6 achtergronden en 48 dierenplaten. Licht sleets aan rug, verder in goede staat + Kom Binnen in het huis van El Pintor, ca. 1947. 16 pp. Goed exemplaar.-

verkocht € 75,00