1-86 Kinder- en prentenboeken waaronder Sinterklaas

veiling / 21 oktober 2014
kavel: 71
Rag Books - La Journée de Roger
-par M. Vanaxek, L'imagerie de Paris, G. Gérardin, ca. 1910. 6 pp. - en 2 andere stoffen boekjes uit dezelfde tijd + 2 poppenontwerpen, dubbelzijdige imprint op stof, onuitgeknipt. G. Gérardin, Paris, ca. 1910.-
€ 125 - € 175
kavel: 72
Piet van Geldorp (1872-1932)
-Twee originele tekeningen voor een kinderboekuitgave. "Ja, de man was werkelijk dood" en "Laat me hier maar liggen, ik kan niet meer meegaan." Ca. 1925. Beiden 30 x 21 cm. In Oost-Indische inkt. -
€ 100 - € 200
kavel: 73
Anton Pieck (1895-1987)
-Origineel aquarel koets en paarden in de sneeuw. Afbeelding gebruikt voor een van de beroemde kerstkaarten van Pieck. Signatuur rechtsonder. -
€ 1450 - € 1850
kavel: 74
Lewis Caroll (1832-1898)
-Sylvie and Bruno, London, Macmillan and Co, 1898. With forty six illustrations by Harry Furniss. xxiii, 400 pp. Vroege editie, kl. 4to in ills groen linnen + Sylvie & Bruno Concluded, (idem) xxviii, 423,(6) pp.-

verkocht € 55,00
kavel: 75
Kinderboekenweek: Vulboek
-A. van Heusden, CPNB, 1968. 20 x 14,5 cm. Leeg boek om zelf te vullen. Enkele pagina's gebruikt, verder in goede staat. -

verkocht € 50,00
kavel: 76
Rie Cramer (1887-1977)
-Liedjes uit mijn liefste hoekje. Teekeningen en versjes van Rie Cramer. Muziek van Alex de Jong + Liedjes bij het Vuur en Liedjes van de Mei, W. de Haan, Utrecht, 1927-28.-

verkocht € 75,00
kavel: 77
Nans van Leeuwen(1900-1995)
-Originele illustraties uit diverse kinderboeken. Gemengde techniek. Diverse formaten, waarvan de grootste 26,5 x 19,5 cm.-

verkocht € 100,00
kavel: 78
[Centsprenten] en: Het nieuw vermaaklyk Ganzenspel.
-Verklaring van het nieuw vermaaklyk Ganzen-Spel, Ervan Wijsmuller, Amsterdam. [ca. 1900]. Houtgravure, verso blanco met imperfecties; verder 50 geill. bladen (40x30 cm.) in kleur, Humoristic Publishing Co., Kansas City in een uitgave van Imagerie d'Epinal, Pellerin, 1893-1894-
€ 80 - € 160
kavel: 79
[Centsprenten] Nieuwe Hollandsche Kinderprenten, nr. 19
-In kleur, een uitgave van A.W. Sythoff te Leyden, ca. 1880; De gas-opsteker der stads-lantaarnen 12 sept. 1859, Wed. C. Kok, Amsterdam; 6x Münchener Bilderbogen; 2x gekleurde lithografie, Dembour et Gangel, Metz [ca. 1880]; Nieuwe Hollandsche Kinderprenten, De slimme Wielrijder, in kleur, J.H. van Wees, Utrecht 3x gekleurde houtgravures, ca. 1850, zonder uitgever; Croquemitaine= Baas Kinderschrik, Turnhout, ca. 1840-60 en diverse andere. -
€ 100 - € 200
kavel: 80
[Centsprenten] Kleine Diergaarde voor kinderen. nr. 75
-Myn kleinen, leert met lust, dan zal U 't spel vermaken, Wanneer naar pligtenskwyt g'uw lessen hebt gekend. En wilt gy dan uit dit ook nut en vreugde smaken, Dan vraagt ge uw oud'ren slechts den uitleg elker prent, hand-gekleurde hout-gravure. [ca. 1880], 12 andere bladen met voornamelijk afbeeldingen van dieren, vanaf laat 18e eeuw.-

verkocht € 100,00