1-86 Kinder- en prentenboeken waaronder Sinterklaas

veiling / 21 oktober 2014
kavel: 81
Theo van Hoytema (1863-1917) - The happy owls
-Told, drawn and lithographed by Th. van Hoytema. London, H. Henry & Co, 1896. 25 x 20 cm. 20 pp. In speciale oker papieren omslag, ontworpen door Theo van Nieuwenhuis. Exemplaar met opdracht "Aan mijn waren vriend Tony Offermans als eerste hunner van een lange reeks sympathie blijken van Th. van Hoytema, 5 dec. 1895". -

verkocht € 320,00
kavel: 82
Metamorfose spel - The Queen Vicotria
-Ca. 1845. Gelithografeerd spel in originele doos met modellen van Victoria op verschillende grootte. Met jurken en pruiken van papier die op de modellen kunnen worden getrokken. -

verkocht € 400,00
kavel: 83
Het verzenboek voor Nederlandsche Scholen
-Kindergedichten van verschillende schrijvers, bijeenverzameld door een hoofd-onderwijzer, tweede drukSchoonhoven, S.E. van Nooten, 1865. 120 pp. 8vo, in pap. band + Almanak voor de jeugd voor het Schrikkeljaar 1852, H.J. van Kesteren, Amsterdam, 1852. 126 pp. In gemarmerd bibliotheekbandje uit de tijd. -

verkocht € 120,00
kavel: 84
De vriend der Kinderen
-of een bundeltje gedichten voor het opkomend geslacht. Door D. Onderwater met zes gekleurde plaatjes. tweede druk, Leyden, P.H. Trap, 1810. 66 pp. 8vo-

verkocht € 160,00
kavel: 85
The Rubaiyat of Omar Khayyam
-Presented by Willy Pogany, George G. Harrap & Co, London, ca. 1910. (104) pp. met 12 tipped-in platen van Pogany. Klein 4to, 22 x 15,5 cm. In rood linnen met vergulde bandversiering. Voorin ex-libris J. Gerhard Toonder, ontworpen door Marten Toonder.-

verkocht € 120,00
kavel: 86
Petites Histoires
-Miniatuur uitgaves (6,7 x 4,6 cm). Imprim. de Amb. Firmin Didot, rue Jacob, ca. 1830. Serie van 4 touwgebonden boekjes, elk 24 pp. met in elk een gekleurde kopergravure. In schuifdoosje.-
€ 100 - € 200