veiling / 21 oktober 2014 / 1-86 Kinder- en prentenboeken waaronder Sinterklaas
[67] [68] [69] [70] [71]
kavel: 69 verkocht € 170,00

Album du jeune voyageur

contenant ce qu'il y a de plus curieux dans les cinq parties du monde orné de 24 gravures. Paris, J. Langlumé, (1847), 48 p., met 24 handgekleurde gelithografeerde [sic] platen, oorspronkelijk gelithografeerd karton, oblong 16mo.
Één tekstblad is beschadigd in blanke buitenhoek en nog enkele kleine defecten.

Zeer fraai handgekleurd exemplaar, waardoor de platen een felle en dramatische uitstraling krijgen. Bevat onder andere platen van waterhozen, een uitbarsting van de Etna, een luchtballon, de jacht op een narwal, mannen in een boot belaagd door walrussen, een schipbreuk, een luchtspiegeling en de jacht op een potvis.

De Bibliothèque Nationale de France heeft een ongekleurd exemplaar geheel gedigitaliseerd online staan.