veiling / 21 oktober 2014 / 234-499 Oude Boeken - Varia en Klassieke literatuur
[478] [479] [480] [481] [482]
kavel: 480 verkocht € 1500,00

[Met oudtijds gekleurde kaarten] Biblia, dat is de gantsche H. Schrifture,

vervattende alle de Canonijcke Boecken des Ouden en des Nieuwen Testaments. Dordrecht, H. en J. Keur/ Amsterdam, M. Doornick, 1690, 4 delen in één band, (24),332; (2),144; (14),169; (2),58 bladen, met gegraveerde titelpagina, 5 oudtijds handgekleurde gegraveerde kaarten (incl. wereldkaart) en 1 oudtijds handgekleurde gegraveerde plattegrond, 19de eeuws blindgestempeld leer over houten platten, met 2 koperen klampen en elk plat met 5 koperen knoppen, folio.
Titelpagina verstevigd op de keerzijde; boekblok hier en daar wat kort afgesneden, vrij schutbad mist een deel; de kaarten hier en daar met kleine gebreken, één kaart losgaand; 1 klamp defect.

Op keerzijde van de titelpagina is de acte van autorisatie (gedateerd 1682) ondertekend in pen door Herman Hallincg. Statenbijbels met oudtijds handgekleurde kaarten zijn zeldzaam.