veiling / 21 oktober 2014 / 234-499 Oude Boeken - Varia en Klassieke literatuur
[497] [498] [499]
kavel: 499 verkocht € 500,00

[Vroege ballonvaart] Description des expériences de la machine aéostatique

de MM. de Montgolfier, et de celles auxquelles cette découverte a donné lieu (...). Par M. Faujas de Saint-Fond. Parijs, Cuchet, 1773, XL,299,(3 approbation),(4 supplément) p., met 9 gegraveerde platen, 1 uitslaande letterdruk tabel, modern leer met vergulde rug in antieke stijl.
Hier en daar wat roestvlekkig, één pagina mist een klein deel van de blanke marge. Goed exemplaar.

De zeldzame eerste druk van deze klassieker op het gebied van de ballonvaart. Het frontispiece is plaat 5: bij exemplaren van de eerste en tweede druk die gedigitaliseerd zijn door Google, is dit in de rechterbovenhoek van de plaat ook gegraveerd ("Planche 5"), in ons exemplaar is dat niet het geval. In 1784 werd er een vervolg gepubliceerd, dat is hier niet aanwezig.