619-729 Kunst en Toegepaste Kunst

veiling / 21 oktober 2014
kavel: 629
[Boekband] W.W. Stassoff - Historie du Livre
--von Swenigordoskoi. 252, iv pp. Luxe uitgave in oplage van 100 ongenummerde exemplaren. Vergulde titel in kleur, twee deels goud-opgehoogde chromolithografieën, 3 houtsneden en 1 ets door W.W. Matthé. Band in crèmekleur, met rijk vergulde rug- en bandversiering. -

verkocht € 850,00
kavel: 630
Théophile-Alexandre Steinlen (1859-1923)
-Steinlen Kalender voor het jaar 1909. Vennootschap Letteren en Kunst, Amsterdam, 1909. Gelithografeerd voorblad - en 6 Kalenderbladen met opgeplakte gelithografeerde illustratie van Steinlen. Touwgebonden in goede conditie.-

verkocht € 150,00
kavel: 631
[Fotografie]. Polish Jews. A Pictorial Record.
-Door Roman Vishniac. Intr. J. Heschel. New York, Schocken Books, 1947, 16,(1) pp., 31 platen, orig. linnen band met stofomslag, quarto (stofomslag gereconstrueerd, enkel de voorzijde aanwezig). + 4 andere werken, o.a. Ich sehe was du nicht siehst! Sehmaschinen und Bilderwelten. Die Sammlung Werner Nekes (Keulen, 2002, illustr., orig. kart. band, quarto). -
€ 50 - € 100
kavel: 632
Erté (Romain de Tirtoff).
-Texte de Roland Barthes suivi d'un extrait des mémoires de Erté. Parma, Franco Maria Ricci, 1973, 189 p., vele platen en ills., gedrukt in 1500 genum. exemplaren, orig. linnen band in foudraal, folio.-

verkocht € 100,00
kavel: 633
Maria Sibylla Merian 1647-1717. Kunstenares en natuuronderzoekster.
-Eindredactie K. Wettengl. Haarlem, Becht/Teylers Museum, 1998, 276 p., rijk geïllustreerd, oorspronkelijk omslag, groot 4to.-
€ 50 - € 70
kavel: 634
[Wiener Werkstätte] Die Nibelungen dem deutschen Volke wiedererzählt.
-Franz Keim. Wenen/ Leipzig, Gerlag & Wiedling, 1920, (68) pp., ills. en decoratie C.O. Czeschka, contemporaine kart. band, 12mo.-

verkocht € 360,00
kavel: 635
Kunst der Sechziger Jahre im Wallraf-Richartz Museum Köln
-Evelyn Weiss en Rainer Budde, uitg. Gert von der Osten en Horst Keller, 5e uitgebreide editie, 1971. Schroefgebonden catalogus met plexiglasomslag, bladzijden van divers materiaal. Uitgebreid overzicht van Joseph Beuys tot Roy Lichtenstein. -

verkocht € 70,00
kavel: 636
Karel Appel - Musique Barbare
-Baarn, The World's Window, 1963. 33', 12-inch lp in schuifhoes. Hierbij de originele kleurenlitho van Karel Appel, r.o. gesigneerd. Platenhoes met 30 p. boek, tekst Jan Vrijman, fotografie Ed van der Elsken. -

verkocht € 150,00
kavel: 637
[Holbein] Hans Holbein's Todtentanz
-in 53 getreu nach den Holzschnitten lithographirten Blättern. Herausgegeben von J. Schlotthauer, k. Professor. Mit erklärendem Texte. Munchen, auf Kosten des Herausgebers, 1832, 78 p., met 53 litho's op "chine collé", contemporain halfleer, 12mo.-
€ 100 - € 200
kavel: 638
Wendingen - glasnummer Chris Lebeau
-1929. nummer 2. Voorzijde litho Chris Lebeau.-
€ 90 - € 150