619-729 Kunst en Toegepaste Kunst

veiling / 21 oktober 2014
kavel: 639
De Tweede Vijf der Amsterdamsche Grafische School 1918 - 1928.
-Tekstboek met fraai omslag-ontwerp. 63pp. Herinnerings-Album gewijd aan de Tweede vijf jaren van het bestaan der Amsterdamsche Grafische School. Uitgegeven op den Eersten dag van Juli van het jaar Negentien Hondert Acht en Twintig. - en Werkstukken behoorende bij De Tweede Vijf der A.G.S. 1928. -

verkocht € 150,00
kavel: 640
Souvenir Serge de Diaghileff's Ballet Russe
-With originals by Leon Bakst and Others. Metropolitan Ballet Company, New York, 1916. 40 p.-

verkocht € 170,00
kavel: 641
Manuscript modeboek, Nederland of Vlaanderen, jaren '20
-Modeboek bestaande uit 40 pentekeningen op zwaar papier van elegante dames en van kinderen (deels met spelattributen), met op de keerzijde het patroon en de maten van het afgebeelde kledingstuk, elke tekening gevolgd door een dunner blad met titel en uitgebreide instructie in het Nederlands, samengebonden met lint, oblong folio (27 x 36 cm.).-
€ 80 - € 160
kavel: 642
[Wiener Werkstätte. Julius Zimpel manuscript]
-Volledig gekalligrafeerd manuscript, zonder plaats (Wenen), gemonogrammeerd “JZ” met stempel en gedateerd met potlood 1 mei 1918 op eerste blanco pagina, “Vollendet am 27. April 1918” op laatste blanco pagina, 65,(1) pagina’s, met op de titelpagina een opgeplakt rond portretfotootje omgeven door decoratieve gouache border, vier gouaches over de volle pagina en 20 kleine florale illustraties ter afsluiting van de verzen, gebonden door de kunstenaar in oorspronkelijk gedecoreerde kartonnen platten met op de schaapsleren rug het eerder genoemde monogram, florale schutbladen met op bovenschutblad het kleine ex libris van de kunstenaar, 17 x 9 cm.-

verkocht € 1100,00
kavel: 643
-Volledig gekalligrafeerd manuscript, zonder plaats (Wenen), gemonogrammeerd "JZ" en gedateerd 1918 in pen en inkt op de laatste pagina, 39 pagina’s, met grote gouache initiaal A aan het begin en 4 gouaches over de volledige pagina, gebonden door de kunstenaar in oorspronkelijke splitselband van bruin karton, 21,5 x 10,5 cm.-

verkocht € 1300,00
kavel: 644
Wendingen, maandschrift voor bouwen en sieren. Nummer 12 1927.
-Gewijd aan Nieuwe Ceramiek. C.A. Mees, Santpoort, 1927. 21 pp. Touwgebonden. Omslagtekening: Tine Baanders. Typografie: N. Th. Wijdeveld. Samengesteld door H.C. Verkruysen.-

verkocht € 65,00
kavel: 645
Wendingen, maandschrift voor bouwen en sieren I-III, 1918
-Uitgevers-maatschappij "De Hooge Brug', Amsterdam, 1918. Nummer 1-3 uit de eerste jaargang Wendingen (jan-maart 1918), maandblad gewijd aan architectuur en beeldhouwkunst. 20; 18 + 8 pp.; 20 pp. + 10 pp. Typografie H.TH. Wijdeveld. -

verkocht € 280,00
kavel: 646
S. Jessurun de Mesquita
-Door A. van der Boom. Met inleiding van T.B. Roorda. J.A.A.M. van Es, Wassenaar, 1928.-

verkocht € 340,00
kavel: 647
Hommage à Werkman-The Next Call 9
-Gedruckt auf der Achalm, in Reutlingen, Stuttgart und Karlsruhe, 1957/58. Met 31 Originele druksels van W. Sandberg, Kurt Martin e.a. Gebonden, linnen rug. Fraaie in kleine oplage gedrukte Hommage aan de Hendrik Nicolaas Werkman ( 1882-1945) -

verkocht € 190,00
kavel: 648
Van de Velde. A Catalogue of the Paintings
-of the Elder and the Younger Willem van de Velde. M.S. Robinson. Greenwich, National Maritime Museum, 1990, 2 delen, rijk geïllustreerd, oorspronkelijk uniform linnen met stofomslag, 4to. Met: A Modest Message as intimated by the painters of the 'Monochrome Banketje". N.R.A. Vroom. Schiedam, Interbook, 1980, 2 delen, rijk geïllustreerd, oorspronkelijk uniform linnen in schuifdoos, 4to (totaal 4).-

verkocht € 90,00