619-729 Kunst en Toegepaste Kunst

veiling / 21 oktober 2014
kavel: 679
A. Longhout
-Originele tekening in Oost-Indische inkt. Ca. 1930. 16 x 23,5 cm. In passe-partout. -
€ 100 - € 180
kavel: 680
Die Grotesklinie und ihre Spiegelvariation im Modernen Ornament
--und in der Dekorationsmalerei. Julius Klinger und Hanns Anker. 64 Tafeln mit 422 MotivenVerlag Kanter & Mohr, Berlin, ca. 1900. Voorwoord met 64 losse bladen met art deco motieven in orig. touwgebonden halflinnen mapje.-

verkocht € 90,00
kavel: 681
[Ornamenten en Ontwerpen]
-Ontwerp zelf. Th. van Altena, 2e druk, A. Huisman, Meppel, ca. 1925. 25 Moderne motieven in kleur voor de hoogste klassen der lagere school (..), incl. toelichtingsblad in orig. map + Zelf Ontwerpen van vlakversieringen. Talens & Zoon N.V., Apeldoorn, ca. 1935. Tek. G. J. van Lerven, tekst C. Bakhuizen van den Brink-Ozinga. 4to. - en 2 andere.-

verkocht € 60,00
kavel: 682
Calligrafische Lettervormen en hunne Toepassingen
-- ten dienste van Candidaten voor de acte Schoonschrijven Middelbaar Onderwijs, geteeknd door H.W.Postma en Roovers, Calligrafen te Rotterdam. 2e druk, Cursus Postma, Rotterdam, 1911. Incompl. met 19 van 20 voorbeeldpag. in illustr. halflinn. omslag, touwgeb. + Het Styleeren en toepassen van Natuurvormen in vlakornament. J.H. Boot, 2e dr., Amsterdam, Kosmos, ca. 1920. 136 pp. 4to, linnen geb. - en 2 andere.-

verkocht € 60,00
kavel: 683
Jozef Israels (1824-1911). (Boer met zeis).
-Gesigneerde tekening in pen en inkt, 8 x 9,5 cm., boven een gesigneerde aantekening in pen aan uitgever C.L.G. Veldt, ingelijst en achter passepartout.-

verkocht € 600,00
kavel: 684
Marc Chagall (1887-1985) Le Cirque d'Izis
-Jacques Prévert, Monte Carlo, Andre Sauret, 1965. 172 p. Foto's Izis Bidermanas. Compleet en mooi exemplaar met 4 originele litho's van Chagall waaronder een over de dubbele pagina. Twee van de vier litho's gekopieerd op het omslag. Samen met: Marc Chagall (1887-1985) Le Message Biblique. Préface de Jean Chatelain, Fernand Mourlot, Paris, 1972. 199 p. [in samenwerking met] Charles Marq en Charles Sorlier. Compleet en goed exemplaar met een originele litho van Chagall als frontispice. Het gekleurde omslag geeft de droom van Jacob weer.-

verkocht € 240,00
kavel: 685
Kalenders Jan Voerman Jr.
-Kalender 1947. C.H. Sissingh jr., Rotterdam. Per kwartaal een gelithografeerd blad met afbeelding van vissen. Touwgebonden, ongebruikt met orig. enveloppe. + Kalenders 1950, 1951 en 1954. Illustraties Jan Voerman. Alle met bloemmotieven, alle ongebruikt en in nieuwstaat.-

verkocht € 120,00
kavel: 686
[Typography - William Morris] Collected works
-Volsunga Saga, The Roots of the Mountains, Grettir the Strong, The House of the Wolfings, The Odyssey of Homer, Hopes and Fears for Art, Architecture, Industry and Wealth. The Aeneids of Virgil.-

verkocht € 250,00
kavel: 687
Wendingen
-Maandblad voor bouwen en sieren van Architectura et Amicitia. Touwgebonden. Nr. 2 1924; Architect de Klerk + 9 en 10, 1927; Oostenrijksche kunst. Omslagtekening Christa Ehrlich + nr. 3, 1929; Diego Rivera. Omslag naar ontwerp Vilmos Huszar. (vlekje op omslag) + nr. 8, 1929; Albert Hahn sr. Omslagtekening Albert Hahn jr. + nr. 10, 1929; Russisch Tooneel. Omslag houtsnede S. Jessurun de Mesquita.-

verkocht € 340,00
kavel: 688
Marius Bauer (1867-1932)
-Fragments des mille nuits et une nuit. Wassenaar, Edition privée, 1927. 214 pp. Ills. M.J. Bauer. 4to Linnen geb. met goudopdruk. Licht sleets aan onderzijde rug. In later bijgemaakte foedraal met roodgemarmerde platten. -

verkocht € 60,00