619-729 Kunst en Toegepaste Kunst

veiling / 21 oktober 2014
kavel: 689
Frank van den Wijngaert. De moderne Vlaamse Houtsnijkunst.
-Met voorwoord van Just Havelaar. Antwerpen/Santpoort, De Sikkel/C.A. Mees, 1927, 131,(1) p., met 84 oorspronkelijke houtsneden, illustraties, oorspronkelijk linnen, folio.-

verkocht € 150,00
kavel: 690
[Alexander Ver Huell] Op het ijs.
-Winterschetsen uit de portefeuille van Alexander V.H. Leiden en Amsterdam, J.H. Gebhard en Comp, (1848), gelithografeerde titelpagina 12 platen elk met letterdruk uitlegpagina, modern linnen met voorzijde van oorspronkelijk omslag opgeplakt, oblong 4to (hier en daar roestvlekkig, één marge gerepareerd. Gouda Quint 26).-
€ 50 - € 100
kavel: 691
[Alexander Ver Huell] Schetsen met de pen.
-Door Alexander V.H./ door A.V.H. (Eerste)-derde bundel. Amsterdam, J.H. Gebhard/ Gebr. Van Es en Arnhem, P. Gouda Quint, 1853/1861/1876, 3 delen, elk met gelithografeerde titelpagina, oorspronkelijk verguld en blindgestempeld linnen (eerste bundel)/ oorspronkelijk niet uniform bedrukt karton.-
€ 50 - € 100
kavel: 692
[Alexander Ver Huell] Vijfentwintig platen van A.V.H.
-Arnhem, D.A. Thieme, (1856), getint lithografische titel en 25 platen, oorspronkelijk bedrukte kartonnen platten met linnen rug, folio (hier en daar roestvlekkig. Gouda Quint 36).-

verkocht € 50,00
kavel: 693
[Wiener Werkstätte] Ball der Stadt Wien 1909
- Gedenktage aus dem Jahre 1809. Eine Erinnerung den Damen Wiens gewidmet vom Ballkomitee der Stadt Wien. Remigius Geyling, Wenen, 1909. 14 pp., waarvan 12 lithografische voorstellingen op kartonnen pagina's, gescheiden door tissuepapier. 14 x 17 cm. In Art Deco band door Geyling. -

verkocht € 340,00
kavel: 694
[Boekband] Jan Steen
-See the Dutch description: Abraham Bredius. Amsterdam, Holkema & Scheltema, 1927. 109,[1] pp. Met 101 (incl. titelpagina) heliogravures. Folio, 50 x 40 cm. In Fraaie roodleren band, rijk verguld en in reliëfdruk. Bandontwerp C.A. Lion Cachet + Jacob Maris. Th. de Bock, London, Alexander Moring/ Amsterdam, Holkema & Scheltema, ca. 1927. Folio met 90 photogravures from his works and a portrait by M. van der Maarel. (IX)+184+(1) pp. Folio, 51 x 42 cm. Met rugontwerp C.A. Lion Cachet. -

verkocht € 130,00
kavel: 695
[Boekband] Gavarni [ 2 banden; Meesterbinder Henrik Park]
-Gavarni. Peintre et Lithographe, par Paul-André Le moisne. 1804-1847 en 1847-1866, Paris, H. Floury, 1924 en 1928.-
€ 80 - € 160
kavel: 697
Het atelier van Kees Verwey (1900-1995)
-Gefotografeerd door Nico Koster, tekst Peter Berger, Van Spijk, Venlo, 1976.-

verkocht € 110,00
kavel: 698
Rodolphe Schönberg (1901-1944)
-Peintre-Graveur. Ėtude critique et catalogue de l'oeuvre gravé par Louis Lebeer. Ad. Donker, Rotterdam, 1949.-
€ 60 - € 100
kavel: 699
Jan Mankes (1889-1920)
-Alb. Plasschaert en Just Havelaar met inleiding A. Mankes-Zernike, J.A.A.M. van Es-Wassenaar, 1927. Nr. 52 van 100 luxe exemplaren in witlinnen. 60 pp. - en 26 prenten. Inclusief houtsnede koemelkster.-

verkocht € 160,00