veiling / 21 oktober 2014 / 619-729 Kunst en Toegepaste Kunst
[665] [666] [667] [668] [669]
kavel: 667 € 100 - € 200

[Alexander Ver Huell] Hulstloover. Teekeningen van A.v.H.

Zonder plaats, uitgever en jaar (gedrukt door J.F. Brugman, 1870), "Niet in den handel", met gelithografeerde titelpagina door C.C.A. Last en 6 staalgegraveerde platen door C.L. van Kesteren en D.J. Sluijter naar Alexander Ver Huell, los uitgegeven in oorspronkelijk omslag met letterdruk inhoudsopgave, in halflinnen portfolio met originele tekening (7x 10 cm.) op voorplat, oblong folio (33x 45 cm.)
Alle bladen roestvlekkig, de meeste bladen een beetje sleets aan de randen, omslag gespleten op rug en portfolio met kleine defecten.

Gouda Quint 84 ("in cartonnen omslag, waarop een in kleuren getekend hulsttakje met bessen"); Dyserinck p. 77-78. Één van de zeldzaamste publicaties van Ver Huell, met onder de inhoudsopgave de volgende handgeschreven tekst: "Dit Cahier, voor het publiek bestemd, had reeds meer dan een half jaar geleeden, in 't licht moeten komen. Arnhem, 24 Mei 1870 [gesigneerd:] A. Ver Huell." Een ander door ons getraceerd exemplaar had een iets afwijkende tekst.