veiling / 21 oktober 2014 / 619-729 Kunst en Toegepaste Kunst
[666] [667] [668] [669] [670]
kavel: 668 € 300 - € 600

[Alexander Ver Huell] Uit het verleden.

Zonder plaats, uitgever en jaartal (gedrukt bij M. Bos & Co, Arnhem), 1864-1866, gelithografeerde titel en 17 (van 19) platen, los als uitgegeven in oorspronkelijke portfolio met (defecte) bindlinten, groot folio (55 x 35 cm.).
Er ontbreken 2 platen. Sommige bladen iets roestvlekkig en het papier op de platten is beschadigd.

Gouda Quint 82 ("niet in den handel en slechts in 25 exemplaren gedrukt"); Dyserinck p. 77. Uiteraard zeer zeldzaam, slechts twee exemparen in Picarta (Instelling 245 en UB Leiden, dus géén exemplaar in de KB).

Alle platen gesigneerd en gedateerd in pen, op twee na hebben alle platen tevens een (soms zeer uitgebreid) onderschrift en/of titel in pen of potlood. De titel bijvoorbeeld: "Penne-schetsen op steen geteekend door A. Ver Huell. Van elke plaat zijn 25 exemplaren getrokken, waarna de steen is afgeslepen. Gedrukt bij M. Bos en Co. te Arnhem". Plaat 5 "Spa voor 1860" bestaat uit 17 kleine illustraties die elk in pen zijn voorzien van uitleg.
De portfolio heeft op de voorzijde een grote originele tekening met opdracht "Aan Vrienden Harten de" [met daaronder een zelfportret van de kunstenaar aan het werk] in pen en dezelfde details met betrekking tot de uitgave als de titelpagina. Op de achterzijde heeft de portfolio een kleinere tekening met de titel "Penne-schetsen". Alexander Ver Huell heeft de gehele oplage van 25 exemplaren op deze wijze vervaardigd, blijkens een ander - veel minder compleet - exemplaar dat wij hebben getraceerd. Aan ons exemplaar ontbreken volgens de lijst van Gouda Quint alleen de platen 9 en 12.