veiling / 21 oktober 2014 / 619-729 Kunst en Toegepaste Kunst
[687] [688] [689] [690] [691]
kavel: 689 verkocht € 150.00

Frank van den Wijngaert. De moderne Vlaamse Houtsnijkunst.

Met voorwoord van Just Havelaar. Antwerpen/Santpoort, De Sikkel/C.A. Mees, 1927, 131,(1) p., met 84 oorspronkelijke houtsneden, illustraties, oorspronkelijk linnen, folio.
Hier en daar roestvlekjes; linnen van voorplat iets bobbelig in één hoek.

Gedrukt in 500 genummerde exemplaren, dit is nummer 13. Bevat onder andere oorspronkelijke houtsneden van Henri van Straten (18), Frans Masereel (5), Joris Minne (22), Jozef Cantré (11) en Gustave de Smet (2).

Met: W.O.J. Nieuwenkamp. Heilige steden Engelsch Indië. Den Haag, H.P. Leopold, 1924, 83,(1) p., met 1 originele houtsnede in 2 kleuren, vele illustraties, oorspronkelijk verguld linnen, folio.

Gedrukt in 560 genummerde exemplaren, dit is daarvan één van 475 exemplaren (nummer 281). (totaal 2)