veiling / 21 oktober 2014 / 619-729 Kunst en Toegepaste Kunst
[691] [692] [693] [694] [695]
kavel: 693 verkocht € 340,00

[Wiener Werkstätte] Ball der Stadt Wien 1909

Gedenktage aus dem Jahre 1809. Eine Erinnerung den Damen Wiens gewidmet vom Ballkomitee der Stadt Wien. Remigius Geyling, Wenen, 1909. 14 pp., waarvan 12 lithografische voorstellingen op kartonnen pagina's, gescheiden door tissuepapier. 14 x 17 cm. In Art Deco band door Geyling.
Mooi exemplaar, gebonden door Wilhelm Melzer. Geitenleren band met rijk vergulde band, gecombineerd met rood en zwart. In originele Jugendstil opbergdoos met lint. Souvenir voor de vrouwen die het Staatsbal bezochten. Daar werden in dat jaar zowel Joseph Haydn, die 100 jaar daarvoor overleed als de Oostenrijkse overwinning over de troepen van Napoleon gevierd. De afbeeldingen van Geyling (1878-1974) hebben betrekking op deze gebeurtenissen.