veiling / 21 oktober 2014 / 619-729 Kunst en Toegepaste Kunst
[641] [642] [643] [644] [645]
kavel: 643 verkocht € 1300.00

[Wiener Werkstätte. Julius Zimpel manuscript]

Volledig gekalligrafeerd manuscript, zonder plaats (Wenen), gemonogrammeerd "JZ" en gedateerd 1918 in pen en inkt op de laatste pagina, 39 pagina’s, met grote gouache initiaal A aan het begin en 4 gouaches over de volledige pagina, gebonden door de kunstenaar in oorspronkelijke splitselband van bruin karton, 21,5 x 10,5 cm.
Kwetsbaar bandje, inhoud los(gaand) en bovenscharnier gespleten, kleine andere defectjes. Met niet geïdentificeerd blindstempel "PH" op eerste blanco.

Zie de beschrijving bij het vorige lot.
Contemporain krantenbericht over Zimpel’s overlijden op schutblad: "Einer der begabtesten Wiener Graphiker und Maler, der Nachfolger Dagobert Peches als künstlerischer Leiter der Wiener Werkstätte, ist Dienstag an einer Kopfgrippe im jugendlichen Alter von neunundzwanzig Jahren gestorben. Die Beisetzung findet heute Donnerstag (…) auf dem Meidlinger Friedhofe statt. Zimpel, der eine Neffe Gustav Klimts war, kam dank seiner hervorragenden Talente frühzeitig zur Bestätigung. Er beherrschte alle graphischen Techniken meisterhaft (…)."