veiling / 9 juni 2015 / 100-137 Amsterdam
[117] [118] [119] [121] [122]
kavel: 119 verkocht € 50,00

Sigarenkoker met winkeltafereel met reclametekst:

'Magazin van Laken, Cachimiren en Waterdigte Gom-Elastique stoffen van D.H. Dahlemann Mr. Klederenmaker, Heerenstraat 34, Amsterdam." Sigarenkoker van gelakt metaal, ca. 1850, lengte 13 cm (laklaag beschadigd)
Op de keerzijde: "Waterdigte Stoffen, Fyne ligt gemaakte lakensche goederen voor Zeevarende naar Oost- en West-Indien, Marine, Militaire en Nederlandsche Schutters Uniformen."

Leuke en zeldzame sigarenkoker, het Historisch Museum in Deventer bezit een exemplaar met gelijksoortige beschadigingen maar met iets completere tekst.

Met: een gelithografeerd blikken luciferdoosjeshouder met reclame van N.V. Bertel's fabrieken te Amsterdam (5,5 x 4 cm.), reclame-medaillon "Chocolaad A. Driessen" en twee kartonnen doosjes (totaal 5).