veiling / 22 oktober 2014 / 1200-1299 Topografie Indonesië e.a.
[1208] [1209] [1210] [1211] [1212]
kavel: 1210 verkocht € 200.00

[Java] Java. Seine Gestalt, Pflanzendecke und innere Bauart.

Von Franz Junghuhn. Nach der zweiten, verbesserten Auflage des holländischen Originals in's Deutsche übertragen von J.K. Hasskarl. Zweite Ausgabe. Leipzig, Arnoldische Buchhandlung, 1857, 3 delen, VI,483,(1); XII,964; X,316 p., met uitslaande chromolitho, vele uitslaande lithografische profielen en kaarten van bergen en vulkanen, illustraties in de tekst, contemporain uniform verguld halfleer, groot 8vo.
Ex-bibliotheekexemplaar waarvan 9 chromolitho's ontbreken. Deel 1 heeft een beschadigde rugstrip en is watervlekkig, alle delen met bibliotheekstempels. Verkocht met alle feilen.

Zeldzame Duitse editie van een standaardwerk over Java, waarvan de eerste Nederlandse editie verscheen in afleveringen van 1849 tot 1854 onder de titel "Java, deszelfs gedaante, bekleeding en inwendige structuur" (vanaf aflevering 11 onder de titel "Java zijne gedaante, zijn plantentooi en inwendige bouw"). Onze editie is een vertaling van de tweede Nederlandse druk (1843-1854).