veiling / 22 oktober 2014 / 1200-1299 Topografie Indonesië e.a.
[1209] [1210] [1211] [1212] [1213]
kavel: 1211 € 100 - € 200

[Palembang] Proeve eener beschrijving van het gebied van Palembang,

(Zuid-Oostelijk gedeelte van Sumatra,) door W.L. de Sturler. Met eene Kaart en eene Tabel. Groningen, J. Oomkens, 1843, (8),210 p., met uitslaande gelithografeerde kaart, 1 uitslaande litho "verklaring van het Bentjong-schrift" en 1 andere litho, contemporain goudgeletterd half marokijn.

Bijgebonden: Bijdrage tot de kennis en rigtige beoordeeling van den zedelijken, maatschappelijken en staatkundigen toestand van het Palembangsche gebied, door W.L. de Sturler. Ibid., J. Oomkens J. Zoon, 1855, (4),177,(3) p.

Goed exemplaar uit de bibliotheek van J.G. de Groot Jamin Jr., met zijn naam in vergulde letters op de voet van de rugstrip. Schaarse beschrijving van Palembang, met aantekeningen betreffende the Pasoemah's en de Orang Koeboes. De Sturler's kaart van het gebied was in 1839 al als wandkaart uitgegeven.