veiling / 22 oktober 2014 / 1200-1299 Topografie Indonesië e.a.
[1210] [1211] [1212] [1213] [1214]
kavel: 1212 € 100 - € 200

Vrijmoedige gedachten over Neêrlands Indië

en over de regering van den gouverneur-generaal Van der Capellen, door J.E. Doornik, med. doct. Amsterdam, C.G. Sulpke, 1826, (4),XVI,314 p., contemporain halfleer met vergulde rug.
Ex bibliotheekexemplaar met stempels, labels etc. In dit werk reflecteert Jacob Elisa Doornik (1777-1837) kritisch over het koloniale bestuur van Godert van der Capellen. Doornik pleit voor verregaande hervormingen ten gunste van de plaatselijke bevolking. Over de auteur verscheen het werk door Wim van den Doel en Pierre Vinken, Jacob Elisa Doornik: een vroeg-negentiende eeuws koloniaal criticus.