veiling / 22 oktober 2014 / 1200-1299 Topografie Indonesië e.a.
[1211] [1212] [1213] [1214] [1215]
kavel: 1213 verkocht € 240.00

[Militaria] Oost-Indische oorlogen,

of listen, hinderlagen en verdedigings-wijze der inlandsche volkeren, waargenomen in de onderscheidene oorlogen op de Moluksche eilanden, Cheribonsche, Bantamsche en Malakkasche landen; in de jaren 1817, 1818, 1819 en 1820. Ten dienste der officieren en onder-officieren, dienstdoende in de Indische armee (...) door den Majoor P.F. Vermeulen Krieger (...). Voor rekening van den Auteur. Breda, Broese & Comp., 1829, (2),VIII,81,(3) p., met 6 afbeeldingen op 5 gelithografeerde platen, contemporain halfleer.
Twee bibliotheekstempels op de titelpagina, rug iets verkleurd, voorts een goed exemplaar, gewaarmerkt met de handtekening van de auteur in pen. De titelpagina vraagt om 6 platen, vergelijking met het door Google Books gedigitaliseerde exemplaar wijst uit dat er 5 platen met 6 afbeeldingen aanwezig moeten zijn. Voor uitputtende informatie over dit werk zie J.A. de Moor, "Een vroeg handboek over de guerrilla in Nederlands-Indië: de Indische oorlogen van Vermeulen Krieger" (artikel digitaal beschikbaar op www. collectie.legermuseum.nl).